Koniec pewnej historii. Kino Femina przestaje istnieć.

Rozpoczęła się rozbiórka najstarszego kina w Warszawie. Na jego miejscu ma powstać ma sklep znanej sieci. 

Kino powstało 1938 r. Przetrwało II wojnę światową, getto oraz powstanie warszawskie. Dla części mieszkańców stało się kultowym miejscem. Ostatnim kinowym seansem był film „ Miasto 44”. Po zamknięciu prywatny właściciel wypowiedział umowę a obiekt przekazał nowemu najemcy właścicielowi sieci Biedronka. Fani Feminy nie chcąc likwidacji kina rozpoczęli akcję „Nie chcemy Biedronki w Kinie Femina”, którą skomentował właściciel biedronki.:

Zaproponowane zostało rozwiązanie łączące dwie funkcje: kulturalną i handlową. JMP rozpoczęło realizację takiego projektu. Co więcej, budynek miał stać się kinoteatrem, co miało nawiązywać do popularniej kiedyś formy. Samo kino, dzięki oryginalnemu repertuarowi oraz bogatemu programowi wydarzeń kulturalnych, ma wpisywać się w popularny trend rozwoju kin studyjnych i stanowić ciekawy punkt na kulturalnej mapie Warszawy.

Komentując dalej: Między innymi wstrzymaliśmy prace, które mogły być realizowane w oparciu o posiadane pozwolenie na budowę obejmujące sam sklep, pozyskaliśmy docelowego operatora kina, przygotowaliśmy wspólnie z nim projekt obiektu dwu funkcyjnego i rozpoczęliśmy proces formalny. Należy zwrócić uwagę, że przez cały okres trwania tych wszystkich działań ponosimy koszty wynajmu lokalu.

Dodają: niezależnie od dalszych losów inwestycji, podtrzymuje deklaracje dotyczące zaangażowania się w projekty kulturalne, a w szczególności związane z kinem. W tej sprawie cały czas prowadzimy rozmowy z instytucjami kultury. Sposób realizacji inwestycji nie wpłynie również na nasze plany związane z elementami identyfikacji tego miejsca - zapewnia JMP.

Napis Femina pozostanie na swoim miejscu a tablica pamiątkowa, która znajdowała się w środku budynku będzie odpowiednio wyeksponowana.

wRealu24.pl

 

 

 

 

  

 

Najnowsze

Pokaż więcej