Watykan: Otworzono pierwszego McDonalda.

W październiku zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje, że McDonald 's zamierza otworzyć swoją restaurację w Watykanie. Wielu kardynałów sprzeciwiało się temu pomysłowi tłumacząc, że fast food zakłóci unikalny charakter i tradycje tego miejsca. List sprzeciwu napisano nawet do papieża w którym zawarto iż otwarcie tego typu miejsca będzie stanowić degradację Watykanu. McDonald's otworzono w kamienicy na Borgio Pio, w której mieszkał papież Benedykt XVI w sąsiedztwie Bazyliki św. Piotra. Obecnie nad restauracją mieszka kilku dostojników kurii Rzymskiej. Od kilku dni restauracje obsługuje klientów a okoliczni mieszkańcy żartobliwie nazwali ją McVatican. Za wynajem 500 metrów kwadratowych w tak prestiżowym miejscu restauracja płacić będzie 30 tysięcy euro miesięcy Administracji Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej, która jest właścicielem kamienicy. wRealu24.pl

Watykan: Otworzono pierwszego McDonalda.

Zobacz także:

MASAKRA! Żołnierze poszli  zjeść do McDonalda, a w międzyczasie ukradli im broń!
MASAKRA! Żołnierze poszli zjeść do McDonalda, a w...
Benedykt XVI o lobby gejowskim w Kościele! Papież emeryt przerywa milczenie!
Benedykt XVI o lobby gejowskim w Kościele! Papież...
Wzruszające słowa córki Pawła Zarzecznego po jego śmierci! Wspaniałe pożegnanie swojego taty...
Wzruszające słowa córki Pawła Zarzecznego po jego...
Setki rozkładających się zwłok w Gangesie. Te fotografie wstrząsnęły światem! (FOTO, WIDEO 18+)
Setki rozkładających się zwłok w Gangesie. Te...

W październiku zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje, że McDonald 's zamierza otworzyć swoją restaurację w Watykanie.

Wielu kardynałów sprzeciwiało się temu pomysłowi tłumacząc, że fast food zakłóci unikalny charakter i tradycje tego miejsca. List sprzeciwu napisano nawet do papieża w którym zawarto iż otwarcie tego typu miejsca będzie stanowić degradację Watykanu. McDonald's otworzono w kamienicy na Borgio Pio, w której mieszkał papież Benedykt XVI w sąsiedztwie Bazyliki św. Piotra. Obecnie nad restauracją mieszka kilku dostojników kurii Rzymskiej. Od kilku dni restauracje obsługuje klientów a okoliczni mieszkańcy żartobliwie nazwali ją McVatican. Za wynajem 500 metrów kwadratowych w tak prestiżowym miejscu restauracja płacić będzie 30 tysięcy euro miesięcy Administracji Dziedzictwa Stolicy Apostolskiej, która jest właścicielem kamienicy.

wRealu24.pl