Pod Paryżem jest 6 mln szkieletów. Tajemnica zakazanej części Katakumb. (VIDEO)

wRealu24.pl

Pod Paryżem jest 6 mln szkieletów. Tajemnica zakazanej części Katakumb. (VIDEO)

Zobacz także:

Wieża Eiffla zostanie otoczona kuloodpornym szkłem? "Zagrożenie terrorystyczne!"
Wieża Eiffla zostanie otoczona kuloodpornym szkłem?...
Szkice „Męczeństwo Świętego Sebastiana” Leonarda da Vinci znalezione na strychu.
Szkice „Męczeństwo Świętego Sebastiana” Leonarda da...
Ta prowokacja pokazała prawdziwe oblicze muzułmanów! Zobacz koniecznie (VIDEO)
Ta prowokacja pokazała prawdziwe oblicze muzułmanów!...
Ujawniamy! 8 chorób jakie wymyślił ten koncern farmaceutyczny żeby na nas zarobić! Nie daj się nabrać!
Ujawniamy! 8 chorób jakie wymyślił ten koncern...

Pod Paryżem rozciągają się korytarze usłane ludzkimi kośćmi. Szacuje się, że katakumby umiejscowione bezpośrednio pod Paryżem mogą mieć nawet 50 km długości. Do końca nie jest to sprawdzone, ponieważ części korytarzy nie ma nawet na mapie.

 

Katakumby paryskie to sieć korytarzy w dawnych kamieniołomach Denfert-Rochereau z czasów cesarstwa rzymskiego. Kiedyś wydobywano tutaj surowiec, z którego później zbudowano miasto. Katakumby rozciągają się na powierzchni ponad 770 hektarów.

W 1786 roku z powodów sanitarnych, chcąc uniknąć szalejących epidemii w przeludnionym mieście Król Ludwik nakazał znosić tam zwłoki z paryskich cmentarzy.  W XIX wieku utworzono pomieszczenia, które przeznaczone są dzisiaj do zwiedzania, np. Krypta Męki Pańskiej (Rotunda Piszczeli), „Grobowiec Gilberta”. Wejście znajduje się w siedzibie Urzędu Inspektora Kamieniołomów. Są jednak tunele, które są niedostępne dla turystów, co więcej wstęp do nich jest surowo zabroniony a za naruszenie przepisów każdemu śmiałkowi głodnemu wrażeń grożą wysokie kary.

Nie odstrasza to jednak kolejnych śmiałków. istnieje nawet grupa, która w zakazanej części zorganizowała mini hotel, "jadłodajnię". Regularnie wraz ze znajomymi spotykają się tam i imprezują... wśród 6 mln kości ludzkich.  Poniżej prezentujemy dwa filmy z zakazanej części katakumb.

 
 
źródło: Youtube.pl, wikipedia.pl, Discovery, National Geographic.