loading...

Wielki seks-skandal w policji! Liczby szokują! Obrońca stał się oprawcą.

Oskarzonych zostało ponad 300 policjantów. Zarzuty jakie na nich ciążą dotyczą wykorzystywania seksualnego kobiet. To są dane tylko z ostatnich dwóch lat, ale wiadomo, że proceder trwał od dawna. Informacje płyną z urzędu regulującego pracę funkcjonariuszy w Anglii i Walii .

Wielki seks-skandal w policji! Liczby szokują! Obrońca stał się oprawcą.

Zobacz także:

18 lat temu zaginęła, szukało jej kilkuset policjantów. Makabryczny finał poszukiwań...
18 lat temu zaginęła, szukało jej kilkuset...
Wysłał przypadkowy sms. Dzięki temu przeżył.
Wysłał przypadkowy sms. Dzięki temu przeżył.
Masakra! Gwałcą już nie tylko kobiety. Wzięli się też za... samochody. (WIDEO 18+)
Masakra! Gwałcą już nie tylko kobiety. Wzięli się...
Jak się urządzić?
Jak się urządzić?

Liczby podane w raporcie szokują. Wykorzystywanie seksualne kobiet okazało się nie odosobnionymi przypadkami, ale w wielu kwestiach regularną praktyką. W Wielkiej Brytanii nazwano to "chorobą toczącą szeregi policji."

To największa zdrada zaufania, gdy obrońca staje się prześladowcą - mówi inspektor Mike Cunningham, współautor raportu. Dopowiada, że wykorzystywanie seksualne wśród funkcjonariuszy policji to perfidna i obrzydliwa forma korupcji praktykowana od lat.

Wśród kobiet zgłaszających nadużycia, blisko 40% padło ofiarami przemocy seksualnej. 

Co bardziej poraża - tylko niektóre przypadki skończyły sie dochodzeniem i skazaniem winnych, jednak pozostałe zgłoszenia były po prostu zamiatane pod dywan. Dopiero teraz prawda wychodzi na jaw. 

Liczba cytowana w raporcie - 330 policjantów - odnosi się wyłącznie do zgłoszeń pokrzywdzonych kobiet. Tylko w niektórych przypadkach policjantom postawiono formalne oskarżenia. Większość skarg jest nadal rozpatrywana. W brytyjskiej policji pracuje ponad 200 tysięcy funkcjonariuszy. Zdaniem niektórych komentatorów, obie te liczby powinny być brane pod uwagę w kontekście raportu, który dotyczy również wielu innych aspektów pracy policji i jest w przeważającej części pozytywny. - podaje portal rmf24.pl

wRealu24.pl

źródło:rmf24.pl

loading...
loading...