Skandaliczna wypowiedź szefa departamentu imigracji! "Nie mamy kontroli nad tożsamością uchodźców, mogą zmyślać".

Włochy, Niemcy, Francja i inne kraje, które w imię praw człowieka masowo przyjmowały uchodźców "pod swój dach", teraz mówią, że nie mają kontroli nad tożsamością przepuszczanych przez granicę osób. Kłoci się to z tym o czym jako mieszkańcy Europy byliśmy informowani. Zapewniano nas, że system jest szczelny. Jak pokazały ostatnie wydarzenia - po raz kolejny zostaliśmy oszukani.  

Skandaliczna wypowiedź szefa departamentu imigracji! "Nie mamy kontroli nad tożsamością uchodźców, mogą zmyślać".

Zobacz także:

Włochy: Matka wyproszona z poczty bo chciała nakarmić dziecko piersią.
Włochy: Matka wyproszona z poczty bo chciała...
Włochy: Plotkowanie tworzy więzi, klimat oraz zrozumienie.
Włochy: Plotkowanie tworzy więzi, klimat oraz...
Chalidow broni muzułmanów ws. zamachów w Europie! "Człowiek odpowiada przed Bogiem"!
Chalidow broni muzułmanów ws. zamachów w Europie!...
Tak wyglądały prostytutki 100 lat temu. Zdjęcia długo były ukrywane. (FOTO)
Tak wyglądały prostytutki 100 lat temu. Zdjęcia...

Jednak największe problemy z ustalaniem tożsamości uchodźców mają Włosi. "Nikt nie zna rzeczywistej tożsamości tych ludzi" - przyznał szef departamentu imigracji i praw człowieka włoskiego MSW Mario Morcone.

Kraj pochodzenia, nazwisko, wiek - praktycznie wszystko może być zmyślone - dodał. Wywiad ukazał się w "Die Welt" 

Żalił się, że jedynie Tunezja, Maroko i Egipt są skłonne do współpracy i pomocy przy ustalaniu danych osobowych osób, które chcą się przedostać przez granicę na teren ich państwa.

Poważne problemy są także z odsyłaniem migrantów i uchodźców, którzy byli karani lub są podejrzewani o popełnienie przestępstw. To funkcjonuje jedynie wówczas, gdy kraje ich pochodzenia gotowe są do współpracy - powiedział Mario Morcone.

Jeżeli tym chcą się teraz tłumaczyć odpowiedzialni za wpuszczenie terrorystów na teren Unii Europejskiej, to znak, że na prawdę Europa straciła jakąkolwiek kontrolę nad swoim własnym terenem.

Efektem takiego zaniedbania są chociażby ostatnie wydarzenia z Berlina. Najgorszy w tym wszystkim jest tak, że ludzie odpowiedzialni za obecny stan rzeczy w Europie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. To powinno się zmienić.

wRealu24.pl

źródło: rmf24.pl