Ostatnie pożegnanie Łukasza Urbana - polskiego kierowcy, który uratował wielu Niemców!

37-letni Łukasz Urban został zamordowany przez terrorystę, który 19 grudnia po godz. 20.00 przeprowadził atak w Berlinie. Zamachowiec ukradł ciężarówkę polskiego kierowcy, a następnie wjechał nią w tłum, zgromadzony na jarmarku bożonarodzeniowym przy placu Breitscheidplatz. Zginęło 12 osób, w tym zastrzelony przez terrorystę Łukasz Urban, który próbował udaremnić zamach. Około 50 osób zostało rannych. 

Ostatnie pożegnanie Łukasza Urbana - polskiego kierowcy, który uratował wielu Niemców!

Zobacz także:

BRAWO! Państwo będzie mogło konfiskować majątki pochodzące z przestępstwa! Prezydent podpisał specjalną ustawę!
BRAWO! Państwo będzie mogło konfiskować majątki...
Olbrychski bardzo ostro o PiS: To sekta! Totalitaryzm! Gdyby nie Smoleńsk, nie byłoby PiS!
Olbrychski bardzo ostro o PiS: To sekta!...
Dzieci były w makabrycznym stanie! Gwałcił je ich własny ojciec!
Dzieci były w makabrycznym stanie! Gwałcił je ich...
Wchodzi do autobusu pozorując śmierć swojego dziecka, które już nie żyło.(WIDEO)
Wchodzi do autobusu pozorując śmierć swojego...

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego kierowcy rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Zmarłego żegnają rodzina, mieszkańcy Rożnowa, gdzie mieszkał Łukasz Urban, a także mieszkańcy powiatu gryfińskiego. 

Udział w uroczystościach biorą prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, posłowie PiS, wojewoda zachodniopomorski oraz przedstawiciel Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. 

Homilię wygłasza bp Henryk Wejman. 

Łukasz Urban spocznie na Cmentarzu Komunalnym w Baniach. 

Zawyją klaksony ku czci bohatera

Na mocy decyzji wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego koszt pogrzebu mężczyzny zostanie pokryty przez Skarb Państwa. 

Na znak żałoby o godz. 15 zabrzmią klaksony ciężarówek zaparkowanych w Baniach. Akcja ma zostać powtórzona przez kierowców w całej Polsce. 

O godz. 16.00 kierowcy ciężarówek oraz busów wezmą udział w orszaku żałobnym na drodze S3. Kierowcy spotkają się w dwóch miejscach: ci, którzy będą jechać od strony Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymają się na stacji paliw w Sitnie, a ci od strony Szczecina - w okolicy miejsca obsługi podróżnych Wysoka Zachód. Na pojazdach znajdą się biało-czerwone flagi oraz czarne wstążki. Organizacją ruchu w czasie ich przejazdu zajmie się szczecińska policja. 

Łukasz Urban od 10 lat pracował jako kierowca ciężarówki. Miał żonę i 17-letniego syna. Mieszkali w miejscowości Rożnowa w gminie Banie. 

Decyzją premier Beaty Szydło, rodzina zamordowanego otrzyma specjalną rentę. Za pośrednictwem serwisu internetowego GoFundMe, dla rodziny Polaka zebrano dotąd prawie 118 tys. funtów. Zbiórkę zainicjował brytyjski kierowca TIR-ów Dave Duncan.

Zobacz również:

wRealu24.pl

loading...
loading...