Były trener polskiej reprezentacji zatrzymany! Grozi mu 10 lat więzienia.

Trener polskiej reprezentacji został zwolniony na początku grudnia z powodu niezadowalających wyników. Szwed był tak rozgoryczony tą decyzją, że w zemście na tych, którzy pozbawili go kontraktu postanowił zrobić coś za co grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Były trener hokejowej drużyny MH Automatyka Gdańsk, Peter E. został zatrzymany przez policję. 56-letni szkoleniowiec włamał się do szatni swoich byłych zawodników i ukradł szlifierkę do ostrzenia łyżew wartą około 16 tysięcy złotych.

Po przejrzeniu nagrań z monitoringu pracownicy klubu poinformowali policję. Funkcjonariusze zatrzymali byłego trenera w jego mieszkaniu. Skradziony sprzęt znajdował się w jego samochodzie, spakowany i gotowy do wyjazdu do Szwecji. 

- Sprawca przyznał się i dobrowolnie poddał się karze - poinformowała na łamach "Dziennika Bałtyckiego" Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Szkoleniowcowi groziła kara nawet 10 lat więzienia. Natomiast z racji tego, że niemal od razu przyznał sie do kradzieży, wyrok może okazać się dużo łagodniejszy. 

Peter E. stracił pracę w MH Automatyka Gdańsk 1 grudnia (zastąpił go Białorusin, Andrej Kowalew). To nie była jego pierwsza przygoda z hokejem nad Wisłą. Od 4 września 2008 do 31 maja 2009 56-letni Szwed prowadził reprezentację Polski. -podaje portal sportowefakty.wp.pl

wRealu24.pl

źródło: sportowefakty.wp.pl, Dziennik Bałtycki

Najnowsze

Pokaż więcej