Widzew Łódź sprzedał ponad 5,5 tysiąca karnetów!

Chociaż drużyna Widzewa Łódź gra dopiero w III lidze, trzeba przyznać, że ma jednych z najwierniejszych kibiców w Polsce. To będzie pierwsza runda na nowym stadionie, który był remontowany, już od istnienia jeszcze spółki Sylwestra Cacka.

Widzew Łódź sprzedał ponad 5,5 tysiąca karnetów!

Zobacz także:

Dostałeś taki SMS? Natychmiast go usuń! Kłopoty OLX.pl!
Dostałeś taki SMS? Natychmiast go usuń! Kłopoty OLX.pl!
Dla jednych bohaterka dla drugich zbrodniarz! Pielęgniarka udawała, że szczepi dzieci. Grozi jej kara więzienia!
Dla jednych bohaterka dla drugich zbrodniarz!...


Choć Widzew gra w lidze przeciwko takim zespołom, jak rezerwy Legii Warszawa, również rezerwy Jagiellonii Białystok, czy też (daleko nie szukając) ŁKS Łódź.
W sezonie 2010/11 po awansie do Ekstraklasy, kibice Widzewa kupili najwięcej karnetów w historii klubu. Teraz po ukończeniu budowy nowego stadionu, fani czterokrotnego mistrza Polski kupili ponad 5 i pół tysiąca karnetów, a do pierwszego meczu rundy wiosennej III ligi zostały… grubo ponad 3 miesiące!
Mimo rekordu, nikt nie zamierza hamować tempa sprzedaży karnetów. Fani stawiają sobie kolejne ambitne cele. Nieśmiało mówią nawet o dziesięciu tysiącach! – pisze portal widzewtomy.net.


- Może ta liczba nie robiłaby wrażenia w przypadku Lecha Poznań, czy Legii Warszawa, ale to są czołowe kluby ekstraklasy, a my - starając się tam wrócić - obecnie gramy w 3. lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) - powiedział pełnomocnik zarządu Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź Rafał Krakus - Według zebranych przez nas danych, w tym sezonie tylko Lech, Legia, Jagiellonia i Wisła Kraków sprzedały więcej stałych wejściówek. To pokazuje, że Widzew niezależnie od tego, w której lidze występuje ma wielką tradycję i ogromny potencjał wśród kibiców, którzy wierzą w jego szybką odbudowę – tłumaczył członek zarządu.


Widzew w tabeli gr. 1 III ligi zajmuje dopiero 6 miejsce w tabeli ze stratą 12 punktów do rywala zza miedzy – ŁKS-u Łódź.
Beniaminek III ligi (w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki IV ligi łódzkiej) przeszedł po rundzie jesiennej poważną metamorfozę. Trenerem został były szkoleniowiec m.in. Kolejarza Stróże, GKS Tychy, czy Porońca Poronin, a ostatnio Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – Przemysław Cecherz. Zespół opuściło 9 zawodników (w tym 2 bramkarzy!), a do łódzkiego klubu przyszli Patryk Wolański (bramkarz, grał w Widzewie w sezonie 2013/14 z którym spadł z Ekstraklasy, a ostatnio grał w Danii) i Maciej Kazimierowicz (pomocnik, przyszedł z Błękitnych Stargard).


Jak podaje portal interia.pl, średnia cena karnetu wynosi ok. 140 zł (za rundę). Dobra sprzedaż dla występującego w 3. lidze klubu oznacza pokaźny zastrzyk finansowy i stanowi istotną część budżetu. Mający aspiracje szybkiego powrotu klubu do piłkarskiej elity szefowie Widzewa część pieniędzy zamierzają przeznaczyć na wzmocnienie zespołu w zimowej przerwie.


Z takimi fanatykami, Widzew nie zasługuje na grę na czwartym szczeblu rozgrywkowym, ale w Ekstraklasie.

Dominik Barczewski - wRealu24.pl

loading...
loading...