Niesamowity wynalazek Polaków! Praktycznie nie do podrobienia!

Uczeni z Politechniki Łódzkiej opracowali technologię wytwarzania papieru o unikatowej strukturze, mogącej być zarazem nośnikiem informacji. Dr hab. Konrad Olejnik z Instytutu Papiernictwa i Poligrafii stwierdza, że każda kartka będzie niepowtarzalna.

Niesamowity wynalazek Polaków! Praktycznie nie do podrobienia!

Zobacz także:

Przełomowy wynalazek Polaków! Jesteśmy pierwsi na świecie!
Przełomowy wynalazek Polaków! Jesteśmy pierwsi na...
Chory chłopczyk nie dostał zaproszenia... To co zrobili internauci wzrusza do łez!
Chory chłopczyk nie dostał zaproszenia... To co...
Wchodzi do autobusu pozorując śmierć swojego dziecka, które już nie żyło.(WIDEO)
Wchodzi do autobusu pozorując śmierć swojego...

Co jest tak wyjątkowego w projekcie Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej? Fakt, że w niemożliwym do sfałszowania papierze nośnikiem informacji będą te same włókna, które tworzą jego strukturę. Dr hab. Konrad Olejnik, dyrektor Instytutu, twierdzi, że osoba postronna nie będzie w stanie określić, które z włókien przenoszą informację. Dodaje, że każda kartka takiego papieru będzie niepowtarzalna.

Metoda ta ma być znacznie tańsza od stosowanych obecnie zabezpieczeń dokumentów. Naukowcy widzą szansę wykorzystania swojego wynalazku w przesyłaniu informacji poufnych.

Cały projekt znajduje się jednak w fazie laboratoryjnej i do dalszych prac uczeni potrzebują dodatkowych środków finansowych. W chwili obecnej nawiązali współpracę z innymi jednostkami Politechniki Łódzkiej w celu udoskonalania projektu.

wRealu24.pl

źródło: telewizjarepublika.pl

loading...
loading...