Niesamowity wynalazek Polaków! Praktycznie nie do podrobienia!

Uczeni z Politechniki Łódzkiej opracowali technologię wytwarzania papieru o unikatowej strukturze, mogącej być zarazem nośnikiem informacji. Dr hab. Konrad Olejnik z Instytutu Papiernictwa i Poligrafii stwierdza, że każda kartka będzie niepowtarzalna.

Niesamowity wynalazek Polaków! Praktycznie nie do podrobienia!

Zobacz także:

Przełomowy wynalazek Polaków! Jesteśmy pierwsi na świecie!
Przełomowy wynalazek Polaków! Jesteśmy pierwsi na...
14-latka zmarła w szkole w dniu otrzymania szczepionki HPV! Jesteśmy poligonem doświadczalnym!
14-latka zmarła w szkole w dniu otrzymania...
Głogów: Jechał pijany na gapę radiowozem. (WIDEO)
Głogów: Jechał pijany na gapę radiowozem. (WIDEO)

Co jest tak wyjątkowego w projekcie Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej? Fakt, że w niemożliwym do sfałszowania papierze nośnikiem informacji będą te same włókna, które tworzą jego strukturę. Dr hab. Konrad Olejnik, dyrektor Instytutu, twierdzi, że osoba postronna nie będzie w stanie określić, które z włókien przenoszą informację. Dodaje, że każda kartka takiego papieru będzie niepowtarzalna.

Metoda ta ma być znacznie tańsza od stosowanych obecnie zabezpieczeń dokumentów. Naukowcy widzą szansę wykorzystania swojego wynalazku w przesyłaniu informacji poufnych.

Cały projekt znajduje się jednak w fazie laboratoryjnej i do dalszych prac uczeni potrzebują dodatkowych środków finansowych. W chwili obecnej nawiązali współpracę z innymi jednostkami Politechniki Łódzkiej w celu udoskonalania projektu.

wRealu24.pl

źródło: telewizjarepublika.pl