Korzystasz z tej sieci komórkowej? Szykuj się na spore problemy!

Korzystasz z z tej sieci komórkowej? Jej operator korzysta czasem z infrastruktury innych operatorów, czyli działa na zasadzie roamingu krajowego. Teraz klientów czeka spory problem.

Korzystasz z tej sieci komórkowej? Szykuj się na spore problemy!

Zobacz także:

14-latka zmarła w szkole w dniu otrzymania szczepionki HPV! Jesteśmy poligonem doświadczalnym!
14-latka zmarła w szkole w dniu otrzymania...
Głogów: Jechał pijany na gapę radiowozem. (WIDEO)
Głogów: Jechał pijany na gapę radiowozem. (WIDEO)

Prędkość internetu drastycznie spadnie. Dlaczego?

Chodzi o sieć Play. Sieć ma umowę z operatorami takimi jak T-Mobile, Orange i Plus. Jeśli korzystacie z oferty Play, ale znajdziecie się poza jej zasięgiem, telefon będzie korzystać z innego dostawcy.

Umowa działa nieprzerwanie od lat. Play rozbudowuje swoją własną infrastrukturę. Dla użytkowników tej sieci oznacza to... niższą prędkość internetu.- pobieranie 3 Mb/s i wysyłanie 1 Mb/s.

Przyznał to sam rzecznik Play, Marcin Gruszka, w wypowiedzi dla serwisu Telko.in:

- Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.

Dla osób które mieszkają w większych miastach problemu nie powinno być, natomiast zupełnie inaczej ma się sprawa w mniejszych miejscowościach.

Witold Tomaszewski, redaktor naczelny Telepolis:

- 3 Mb/s to prędkość, która w smartfonie jest zupełnie wystarczająca do korzystania z poczty, mediów społecznościowych czy nawet streamingu mediów. Raczej nie zauważymy, że strona www wczyta nam się 2 sekundy dłużej czy o pół sekundy przedłuży się odświeżenie strony Facebooka. Owszem, ograniczenie jest odczuwalne, jeżeli z telefonu korzystamy jako hotspota, który Internet udostępnia np. naszemu laptopowi. Tam z reguły korzystamy z bardziej „transferożernych” aplikacji czy ściągamy duże pliki. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że ograniczenie to dotyczy tylko transmisji danych w roamingu, która stanowi jakieś kilkanaście procent ogółu ruchu wszystkich klientów Play.

wRealu24.pl

źródło: tech.wp.pl