loading...

Mija nas właśnie kometa! Jest tak jasna, że zobaczysz ją bez teleskopu!

To już w tym tygodniu minie nas bardzo jasna kometa. Będziemy ja mogli użyć bez sięgania po teleskop. Na naszym niebie widoczna będzie aż do połowy stycznia. Jak ją zobaczyć i kiedy najlepiej patrzeć? 

Mija nas właśnie kometa! Jest tak jasna, że zobaczysz ją bez teleskopu!

Zobacz także:

Przerażająca bezsilność i przerażenie, które rozrywa serce. Poszukiwani  po zamachu to... w większości dzieci. Rodzice błagają o pomoc! (FOTO)
Przerażająca bezsilność i przerażenie, które rozrywa...
Apple: Glukometr w telefonie.
Apple: Glukometr w telefonie.

Kometa C/2016 U1 NEOWISE minie ziemię w odległości 140 milionów kilometrów. Będzie widoczna gołym okiem, jednak dla zwiększenia efektu można użyć do obserwacji zwykłej lornetki. Kometa najjaśniejsza będzie w pierwszym tygodniu stycznia.

Komety to obiekty złożone z lodu, pyłu i skał. Im bardziej zbliżają się do słońca, tym cieplejsze się stają czego efektem jest tzw. warkocz. NEOWISE najbliżej słońca będzie w połowie stycznia. Aby ja zobaczyć należy najlepiej wstać tuż przed wschodem Słońca. Jako, że C/2016 U1 NEOWISE będzie mijać gwiazdozbiór Wężownika, Węża i Strzelca, to aby ją ujrzeć należy patrzeć w kierunku południowym. Powinna być jednym z najjaśniejszych obiektów na niebie.

wRealu24.pl

źródło: wp.tech.pl

loading...
loading...