Hanower: Polski tramwaj jako taksówka. Prototyp zaprezentowano na targach.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej zaprezentowali swój innowacyjny pomysł na czteroosobowy tramwaj.

Hanower: Polski tramwaj jako taksówka. Prototyp zaprezentowano na targach.

Zobacz także:

Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym morderstwem [FOTO]
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym...
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak APOKALIPSA". "Ręka Boga" nad miastem [FOTO]
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak...

Proszę sobie wyobrazić, że mamy coś w rodzaju sieci torów tramwajowych, które nie kolidują z ruchem ulicznym. Pasażer wybiera przystanek docelowy, a pojazd dobiera do niego najbardziej optymalną drogę po ścieżce”. tłumaczy Prof. Włodzimierz Choromański z Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

 

Chcąc skorzystać z innowacyjnej taksówki. Trzeba pójść na przystanek autobusowy, wcisnąć guzik, który wezwie tramwaj. Następnie wybrać miejsce docelowe. Tramwajowa taksówka pomieści cztery osoby, które mogą podzielić się kosztem przejazdu. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym.

 

Tramwaj nie potrzebuje kierowcy. Został zaprogramowany tak aby w dowolnym momencie zjechać z torów i korzystając z kół włączyć się w ruch uliczny. Poruszać się będzie po wirtualnym torze tzn. dzięki kablom systemowym, które będą zakopane w ziemi. Umieszczenie ich pod powierzchnią nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Inną alternatywą jest zeskanowanie ulic i wprowadzić jej do systemu taksówek. Spowoduje to ,że cały proces skróci się i będzie o wiele tańczy.

 

Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji samochód im częściej jeździ tym optymalnej zachowuje się w poznanym otoczeniu.

 

 

Droga po, której będzie poruszać się tramwaj będzie uprzywilejowana. Jeżeli zdarzy się, że ktoś wjedzie na nią i stworzy się niebezpieczną sytuację tramwaj taksówka po prostu zatrzyma się.

wRealu24.pl