Jadalny dron Pouncer będzie niósł pomoc. (WIDEO)

Maszyna została zaprojektowana przez byłego eksperta do spraw logistyki wojskowej. Przenosi ładunki w postaci próżniowo zapakowanego jedzenia i lekarstw.

Jadalny dron Pouncer będzie niósł pomoc. (WIDEO)

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Będziesz w szoku! Oto prawdziwe imiona i nazwiska polskich gwiazd i biznesmenów! Solorz to tak naprawdę...
Będziesz w szoku! Oto prawdziwe imiona i nazwiska...

Dron skonstruowany przez Nigela Gifforda ma drewnianą konstrukcje, posiada trzymetrowy kadłub oraz skrzydła. Wykonany został z odnawialnych zasobów a w przyszłości ma być zrobiony z części jadalnych.

 

Chcieliśmy zrobić coś co będzie podstawowym, użytecznym zestawem, możliwym do dostarczenia wszędzie tam, gdzie na skutek różnych dramatycznych wydarzeń potrzebna jest pomoc. Dron dotrze w trudno dostępne miejsca – tam, gdzie tradycyjne metody się nie sprawdzą, z uwagi na zniszczoną infrastrukturę. Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie na wiele sytuacji, które wcześniej kosztowały ludzkie istnienia”– mówi Gifford.


Pouncer produkowany będzie w trzech wersjach: Mark 1 może przenieść 20kg ładunku, Mark 2 – 50 kg, oraz Mark 3 -100 kg. Jego zasięg to 35 km.

 

Będzie mógł on zostać wystrzelony z katapulty czy wyrzucony z balona czy samolotu. Wszystko zależeć będzie od miejsca do którego ma dotrzeć z pomocą.

 

Głównym celem jest pominięcie zagrożeń jakie stoją przed ratownikami. Ma on dostarczyć jedzenie i leki w miejsca do którego człowiek nie może dotrzeć z pomocą.

wRealu24.pl