Tel-Awiw - Szymon Nehring triumfuje w konkursie pianistycznym. (WIDEO)

Podczas 15. Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego imienia Artura Rubinsteina ten 21 latek zdobył pierwsze miejsce.

Tel-Awiw - Szymon Nehring triumfuje w konkursie pianistycznym. (WIDEO)

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...

Do wielkiego finału jury pod przewodnictwem profesora Arie Vardiego wybrało szóstkę finalistów.


Szymon Nehring wykonał trzeci koncert Siergieja Rachmaninowa. W odbywającym się co trzy lata konkursie biorą udział wybitnie uzdolnieni pianiści, reprezentujący grupę wiekową między 18 a 32 rokiem życia. Do tegorocznej edycji zakwalifikowano 30. pianistów z całego świata” - powiedział dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie Andrzej Giza.

 

W trakcie trzech etapów uczestnicy prezentowali muzyczną literaturę różnych kompozytorów. Według wielu znawców, konkurs ten daje szanse na między narodową karierę.


Nasz pianista urodził się 29 września 1995r. Krakowie. Tam też chodził do szkoły muzycznej. Teraz studiuje na Bydgoskiej Akademi muzycznej. Jest on laureatem prestiżowych nagród takich jak: m.in II nagrody "Premio Akademia" w Rzymie, I nagrody i wyróżnienia za wykonanie nokturnu Chopina w Poznaniu, oraz wyróżnienia za wykonanie utworu Chopina w konkursie im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

 

Jako solista występował z orkiestrami symfonicznymi w Jeleniej Górze i Tallinie oraz orkiestrami Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i Lwowskiej.

 

Jest także laureatem nagrody publiczności XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina obywającego się w 2015. 21 latek pochwalić się może także stypendium Fundacji Pro Musica Bona (od 2010 r.), a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Międzynarodowy Mistrzowski Konkurs Pianistyczny im. Artura Rubinsteina organizowany jest od 1974 r. przez The Arthur Rubinstein International Music Society.

wRealu24.pl