Polska: 20-21 maja. Noc muzeów.

Już po raz 14 w ten weekend odbędzie Europejska Noc Muzeów. Miłośników sztuki i kultury zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie.

Polska: 20-21 maja. Noc muzeów.

Zobacz także:

Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym morderstwem [FOTO]
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym...
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak APOKALIPSA". "Ręka Boga" nad miastem [FOTO]
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak...

Muzea w całej Polsce przygotowują specjalne programy na tą wyjątkową noc. Już po raz 14 w Polsce i po raz kolejny w europie muzea otworzą swoje podwoje w nocy. Będzie to niesamowita okazja do obcowania z kulturą po zmroku. Jak pokazują poprzednie lata akcja „noc w muzeum” przyciągają co roku coraz więcej zwiedzających. Ludzi przyciąga nie tylko wystawiane raz do roku niezwykłe i drogocenne „eksponaty” ale także darmowe wejściówki.

 

Wszystko zaczęło w 1997 roku w Berlinie pod nazwą „Lange Nacht der Museen”. Od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rok później do akcji przyłączyły się inne niemieckie miasta. A po kilku latach do akcji przyłączył się inne europejskie miasta.

 

W Polsce po raz pierwszy noc muzeów odbyła się w 2003 w Poznaniu. Tegoroczna edycja odbędzie się w 120 polskich miastach.

 

W Krakowie noc muzeów odbędzie się dzień wcześniej (19-20 maja). Warszawa natomiast udostępnia darmowe linie autobusowe, które będą kursować w godzinach 18:30 – 2.00.

 

wRealu24.pl