Czystek idealny na poprawę samopoczucia

Natura daje nam masę cennych składników spożywczych, których spożywanie może doskonale wpływać na nasz organizm, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać i ich ignorować. Trzeba wskazać, że wśród tych cennych wartości pojawia się niedawne odkrycie naukowców, a wiec czystek. To zioło w ciągu kilku lat stało się niezwykle popularne i obecnie okazuje się, że jest bardzo pozytywnie oceniane przez osoby, które szukają dla siebie składników odżywczych gwarantujących doskonałe zdrowie i samopoczucie. Dlaczego właśnie czystek jest tym składnikiem odżywczym, który określany jest coraz częściej jako idealny na poprawę samopoczucia? Postaramy się właśnie na ten temat dziś coś więcej powiedzieć. Czystek – nowa moda czy zdrowie?

Czystek idealny na poprawę samopoczucia

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...


Wszystkim znana jest herbata zielona jako idealna dla naszego zdrowia, gwarantująca doskonałe samopoczucie. Jak się jednak okazuje jest inne zioło mniej znane a gwarantujące jak się wydaje więcej cennych wartości odżywczych. Chodzi właśnie o czystek. Herbata z czystka znana już od wieków polecana między innymi przez św. Hildegardę z Bingen, która polecała ją jako sposób na doskonałe zdrowie i świetnie funkcjonujący układ odpornościowy. Czystek to taka roślina, która jest jedną z najsilniej działających na układ immunologiczny człowieka, jednocześnie całkowicie pozbawiony będzie działań ubocznych, nie będzie trzeba się obawiać przedawkowania. Herbatę z czystka obecnie spożywać mogą dzieci już od 3 miesiąca życia, jest ona doskonałym wyborem z dodatkiem miodu i soku z cytryny.

Dlaczego warto decydować się na czystek?


Warto wskazać na te elementy, które są najważniejsze, gdy chodzi o spożywanie czystka. Napar z tej rośliny dostarcza nam wiele polifenoli i dzięki temu świetnie radzi sobie z wirusami. Jeśli ktoś ma problem z infekcjami górnych dróg oddechowych czystek pomoże pokonać ten problem. Zanim sięgniemy po modne leki z reklamy TV lepiej wcześniej wybrać herbatkę z czystka. Jeśli w starszym weku mężczyzna cierpi na przerost prostaty herbata z czystka również będzie działać pozytywnie, ponieważ ma działanie antyproliferacyjne i cytotoksyczne. Czystek to również takie zioło, które przy regularnym spożywaniu będzie usuwać toksyczne metale ciężkie z naszego organizmu i dlatego właśnie będzie szczególnie polecany dla osób, które palą papierosy. Charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybiczym. Osoby, które miały problem z infekcjami zatok, łuszczycą, łupieżem, trądzikiem, rozmaitymi grzybicami mogą liczyć na działanie naparu.

Silny dla serca


Czystek chroni nasze serce, rozpuszcza zatory i zakrzepy ogranicza ryzyko pojawienia się choroby serca, miażdżycy. Jest to roślina, która ma działanie antyoksydacyjne i dlatego wyłapuje wolne rodniki, działa odmładzająco i przeciwzapalnie. Jeśli ktoś ma problem z niekorzystnym zapachem z jamy ustnej możliwe, że czystek będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Przepłukanie buzi po umyciu zębów będzie lepszym rozwiązaniem niż stosowanie płynów do płukania ust z drogerii. Regularne picie czystka to szansa na wewnętrzny dezodorant, ponieważ dzięki niemu zmieni się wydzielina ciała i jej zapach.