Mit o „zdrowej żywności” obalony.

Naukowcy z Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego przedstawili wyniki badań z których wynika, że uważany za zdrowy olej kokosowy wcale nie jest zdrowy.

Mit o „zdrowej żywności” obalony.

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...

Jak wiadomo tłuszcze zwierzęce są niezdrowe i lepiej jeść produkty, które zawierają tłuszcze roślinne. Jak apelują lekarze warto jeść produkty tj: oliwę z oliwek czy olej słonecznikowy. Chodzi przed wszystkim o zły cholesterol (LDL). Do jego zwiększenia w poziomie we krwi przyczyniają się tłuszcze zwierzęce. Wysoki poziom LDL przyczynia się do chorób serca. Sprawia, że w komórkach ścian tętniczych tworzą się złogi, zwane blaszkami miażdżycowym, które są prostą drogą do miażdżycy.


Badacze z AHA potwierdzili, że w siedmiu próbach olej kokosowy podwyższył poziom LDL. Natomiast nie znaleźli różnicy pomiędzy olejami o zawartości tłuszczów nasyconych. Wyniki badań pokazują także, że aż 82 % tłuszczów znajdujących się w oleju kokosowym jest nasyconych. Dla przykładu masło zawiera jedynie 63 % tłuszczów nasyconych, tłuszcz wołowy 50% a smalec wieprzowy tylko 39 %.


To prawie 100 proc. tłuszczu. Nadal wielu ludzi jest przekonanych, że olej kokosowy jest zdrowy. Odpowiedzialne za popularność oleju kokosowego są wcześniejsze badania na temat jego pozytywnego wpływu na utratę masy ciała. - powiedział Frank Sacks, jeden z autorów raportu.


Olej kokosowy, który odpowiedzialny jest za podwyższające się stężenie cholesterolu LDL, przyczynia się do powstawania chorób CVD (sercowo-naczyniowych), potwierdziło Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne, które zaleca spożycie tłuszczów nasyconych , które chcą obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

wRealu24.pl