Niemcy są PRZERAŻONE! Dziennikarz ujawnia: to przez Polskę i USA!

Niemcy są dosłownie przerażeni tym, jak kształtuje się obecna sytuacja w światowej polityce. Oto po dekadach przewodnictwa w Europie, nasi zachodni sąsiedzi mają duży problem – ich interesy i pozycja na świecie są poważnie zagrożone!

Niemcy są PRZERAŻONE! Dziennikarz ujawnia: to przez Polskę i USA!

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...

Niemcy są dosłownie przerażeni tym, jak kształtuje się obecna sytuacja w światowej polityce. Oto po dekadach przewodnictwa w Europie, nasi zachodni sąsiedzi mają duży problem – ich interesy i pozycja na świecie są poważnie zagrożone! 

 

Niemcy, jak i cała Unia Europejska, w której przecież kanclerz Angela Merkel zdaje się rządzić twardą ręką, bardzo nie chciałyby, żeby Polska budowała bliskie sojusze gospodarcze i militarne bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi.


 

Ogólnoświatowa nagonka na Donalda Trumpa, wspierana przez Brukselę jeszcze zanim został wybrany na prezydenta USA, nic nie dała. Dziś Trump oraz konserwatywny rząd w Polsce do spółki z Węgrami Viktora Orbana, Czechami i państwami bałtyckimi, stanowią ogromne zagrożenie dla UE i Berlina.

 

Dlaczego Niemcy są przerażone i dlaczego chcą za wszelką cenę zatrzymać uniezależnianie się Warszawy od Brukseli?

 

– To, co robi Donald Trump, w jaki sposób wpływa na Europę, powoduje ogromny bunt w państwach zachodnich. Że oto być może oni stracą wiele monopoli – handlowych i innych. Co gorzej, stracą wpływ na kraje, które były przez nich w jakimś stopniu skolonizowane – a to za pomocą euro, a to za pomocą polityki, albo na różne inne sposoby – stwierdził w dzisiejszym programie “Minęła 20” w TVP Info Grzegorz Jankowski, publicysta i dziennikarz Superstacji.

 

Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ!

 

Prowadzący program Adrian Klarenbach spytał, czy to oznacza, że Stanom Zjednoczonym w tej chwili bardziej po drodze z Polską, niż z Niemcami. Jankowski odpowiedział: – Ja odnoszę teraz takie wrażenie. No bo zobaczmy – Amerykanie nie zgadzają się, protestują już, przeciwko importowaniu samochodów niemieckich do Stanów Zjednoczonych. To jest cios w przemysł motoryzacyjny Niemiec! – podkreślił.

 

– Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ! – zaznaczył Jankowski. Dodatkowo, jak dowiedzieliśmy się w programie, okoliczne mocarstwa są mocno zaniepokojone faktem, że Polska zaczęła zaopatrywać się w amerykański gaz łupkowy.

 

– Ci Niemcy po prostu zostają sami! – skwitował ekspert. Inna jeszcze sprawa to to, że Donald Trump mając do wyboru mnóstwo europejskich krajów, w których mógłby zatrzymać się w drodze na szczyt G20, wybrał właśnie Polskę. Nasz kraj jest jednym z niewielu, o których 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraża się wyłącznie pozytywnie.