Islamski uniwersytet "Al-Azhar" potępia zamach na muzułmanów w Londynie. Przy poprzednich milczał!

Muzułmański uniwersytet Al-Azhar potępił zamach na muzułmanów w Londynie. Kairska uczelnia wzywa też do walki z islamofobią na zachodzie. Co ciekawe, po dziesiątkach zamachów na populację europejską, które miały miejsce w ostatnich latach, Al-Azhar nie protestował.

Islamski uniwersytet "Al-Azhar" potępia zamach na muzułmanów w Londynie. Przy poprzednich milczał!

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...

Uniwersytet Al-Azhar w Kairze zabrał głos w sprawie zamachu przed meczetem w Londynie. Jako jedna z najważniejszych instytucji teologicznych sunnizmu, potępiła w poniedziałek zamach, do którego doszło w nocy przed londyńskim meczetem.

 

Jednocześnie uczelnia wezwała Zachód do przeciwdziałania islamofobii.

 

W komunikacie Al-Azhar “stanowczo odrzucił ten terrorystyczny i rasistowski czyn”. Wezwał jednocześnie “kraje zachodnie do podjęcia wszelkich kroków prewencyjnych w celi ograniczenia islamofobii i zapobieżenia powtarzaniu się takich czynów”.

 

Wcześniej brytyjska premier Theresa May potępiła zamach, nazywając go obrzydliwą próbą zniszczenia wolności jednoczących Wielką Brytanię, takich jak swoboda udziału w modlitwach.

 

Wszystko wskazuje na to, że to wściekły na sytuację swojego kraju Brytyjczyk dokonał zamachu na opuszczających meczet muzułmanów. Co ciekawe, mass media na całym świecie zaznaczają, że wszystkie ofiary poniedziałkowego ataku to muzułmanie. Dlaczego z równym zapałem nie zwracali uwagi na wyznanie setek chrześcijan, który ginęli w ciągu ostatnich 2 lat w Paryżu, Nicei, Brukseli, Berlinie, Manchesterze czy Sztokholmie?

 

wRealu24.pl

Zobacz również: