Nie napełniaj ponownie plastikowej butelki. Skutki mogą być katastrofalne.

Często nie zastanawiamy się i pustą plastikową butelkę napełniamy ponownie wodą .To wielki błąd.

Nie napełniaj ponownie plastikowej butelki. Skutki mogą być katastrofalne.

Zobacz także:

loading...

Napełniając pustą butelkę mamy świadomość, że chronimy środowisko i że nie wyrzucamy, którejś tam z kolei pustej butelki do kosza.

 

Okazuje się, że takie wykorzystanie butelki ma katastrofalne skutki. Po wypiciu wody, butelka staje się siedliskiem zarazków, które można porównać z tymi, które znajdują się w toalecie.

 

 

Twórcy strony TreadmillReviews.net przeprowadzili swojego rodzaj test. Przyjrzeli się butelce, którą przez tydzień używał sportowiec. Okazało się, że średnio na centymetr kwadratowy przypadało aż 900 tyś drobnoustrojów czyli więcej niż na desce klozetowej. 60 % tych zarazków może wywoływać choroby.

 

 

Trzeba zwrócić uwagę także na składniki chemiczne z których zostały wyprodukowane plastikowe butelki, które uwalniają się na skutek regularnego użytkowania.

 

 

Po wypiciu wody z takiej butelki najlepiej jest wyrzucić ją do kosza, lub odpowiedniego kontenera. Jeżeli chcemy kilkakrotnie używać butelki należy wybierać takie w których w składzie nie ma BPA (zaburza gospodarkę hormonalną). Nie należy także wlewać do nich gorącej wody, gdyż gorąca temperatura szybciej uwalnia szkodliwe składniki chemiczne.

 

 

 

wRealu24.pl 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ