Przełom! Wstrząsający apel matki Iwony Wieczorek. Jest nowy trop w sprawie?

Dokładnie 7 lat temu zaginęła Iwona Wieczorek. Sprawą żyła cała Polska. Poszukiwania 19-latki nie przynosiły żadnych rezultatów. Kobieta po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Teraz policja najprawdopodobniej ma nowy trop. Śledztwo rusza z miejsca.

Przełom! Wstrząsający apel matki Iwony Wieczorek. Jest nowy trop w sprawie?

Zobacz także:

loading...

Dokładnie 7 lat temu zaginęła Iwona Wieczorek. Sprawą żyła cała Polska. Poszukiwania 19-latki nie przynosiły żadnych rezultatów. Kobieta po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Teraz policja najprawdopodobniej ma nowy trop. Śledztwo rusza z miejsca.

 

Iwona wieczorek zaginęła po jednej z imprez z sopockim klubie. Zagadkę jej zniknięcia od lat próbują rozwikłać policjanci ze specjalnej grupy z Gdańska. Pomagają im funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X. Mundurowi zapowiadają, że niedługo zamierzają wykonać kolejne „czynności procesowe” w tej sprawie...

 

To jedno z najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat. Nastolatki szukała cała Polska. Na równe nogi została postawiona policja, w sprawę zaangażowali się znany detektyw i jasnowidz. Wszystko na nic. Sprawa zniknięcia Iwony Wieczorek do dziś pozostaje zagadką. Policjanci podkreślają jednak, że będą pracować do skutku. Postępowanie prowadzi kilkanaście osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

– Nasze ustalenia konsultujemy z policjantami z Archiwum X, które jest częścią wydziału dochodzeniowo-śledczego. Dla takich skomplikowanych, długich postępowań ważne jest by prowadzili ją funkcjonariusze, którzy znają tę sprawę od początku i znają wszystkie wątki. To, że wszyscy jesteśmy w jednym wydziale daje możliwość konsultacji, wymiany doświadczeń, a funkcjonariusze Archiwum X mają bardzo bogate doświadczenie w sprawach trudnych, dlatego konsultujemy z nimi nasze ustalenia – mówi kom. Arkadiusz Radomski z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Gdańsku. Mundurowi zapowiadają nowe „czynności procesowe” w tej sprawie, ale nie chcą zdradzać szczegółów. – Cały czas weryfikujemy wszystkie sygnały, które do nas trafiają. Koncentrujemy się na tym co mamy, na sprawdzeniu, czy czegoś nie przeoczyliśmy, czy można zrobić coś jeszcze lepiej, dokładniej i ten materiał pod każdym możliwym kątem jest analizowany, szukamy tam innych, nowych punktów zaczepienia. Cały czas przesłuchujemy nowe osoby – zapewnia kom. Radomski i dodaje tajemniczo. – Gdy zachodzi taka potrzeba wykonujemy czynności procesowe, przesłuchania, przeszukania... Pewnie i w najbliższym czasie będziemy je realizować.

 

Mundurowi nie dopuszczają myśli, że nigdy nie uda nam się rozwikłać tej zagadki. – Będziemy pracować tak długo aż ustalimy co się wydarzyło i kto ma z tym związek. Dotychczas żadna wersja wydarzeń nie jest potwierdzona ani wykluczona. Postępowanie prowadzi w sposób ciągły dwóch funkcjonariuszy, to kobieta i mężczyzna, ale stale pracuje przy tej sprawie kilkanaście osób np. z wydziału kryminalnego z zespołu poszukiwań, czy z wydziału do walki z cyberprzestępczością, to funkcjonariusze, którzy zajmują się monitoringiem internetu – tłumaczy kom. Radomski.

 

Na wyjaśnienie sprawy czeka tez matka Iwony. Jak wspomina, sama nie wierzy, że po tak długim czasie odnajdzie swoją córkę żywą, ale chce wiedzieć kto jej zrobił krzywdę, gdzie są zwłoki Iwony. Czeka na moment kiedy będzie ją mogła godnie pochować. Apeluje o pomoc:

 

. – Chcę tylko, żeby osoba, która zna prawdę wskazała miejsce, w którym jest Iwona. Tylko to mnie interesuje. Jest to osoba bardziej dojrzała, mija przecież 7 lat, myślę, że też boryka się z problemem i wyrzutami sumienia. Myślę, że ta osoba w końcu wyśle list, smsa, da mi jakiś sygnał, choćby anonimowo. Kto to może być? Nie chcę nikogo oskarżać, ale wiem, że młodzież wie więcej niż powiedziała – dodaje Iwona Kinda-Wieczorek. – Dopuszczam myśl, że przez lata nie dowiem się, co się stało z Iwoną, ale mam nadzieję, że to moje oczekiwanie dobiega końca i Iwona się odnajdzie. Śniła mi się całkiem niedawno. To był dobry sen. Zawsze mi się śni jako małe dziecko, takie chodzące do przedszkola. Była szczęśliwa...

 

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje to może je przekazać także anonimowo. Można dzwonić przez całą dobę pod nr tel. (58) 32 15 333 lub wysłać maila na adres: kwp.gdansk@gd.policja.gov.pl

 

Fakt.pl

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ