Media o tym nie mówią! Oto PRAWDZIWY powód przyjazdu księcia Wiliama i księżnej Kate do Polski.

Polska w tym roku obfituje w bardzo ważne i istotne wizyty. Najpierw nasz kraj odwiedził prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, teraz odwiedzają nas książę Wiliam i księżna Kate.

Media o tym nie mówią! Oto PRAWDZIWY powód przyjazdu księcia Wiliama i księżnej Kate do Polski.
Wikimedia Commons (tsaiproject)

Zobacz także:

loading...

Polska w tym roku obfituje w bardzo ważne i istotne wizyty. Najpierw nasz kraj odwiedził prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, teraz odwiedzają nas książę Wiliam i księżna Kate.

 

Media rozpisują się na tematy ważkie. Plan wizyty, w którym hotelu będą spać, co się będzie działo z ich dziećmi podczas gdy para będzie odbywała spotkanie za spotkaniem. Nikt natomiast nie pochylił się nad prawdziwym powodem przyjazdu najsłynniejszej pary na świecie.

 

Oczywiście ma to ścisły związek z Brexitem. Wielka Brytania, dawne światowe mocarstwo i wciąż ważny członek NATO (i jeszcze w do marca 2019 roku - Unii Europejskiej) nie ma ostatnio dobrej opinii na świecie. A to m.in. dlatego, że kojarzy się ze "złamaniem" unijnej "jedności. Co wspólnego ma z tym Polska? Bardzo wiele. Naszych rodaków na wyspach jest mnóstwo. Pracują, pobierają świadczenia i wystawiają tu w Polsce opinię o tym jak żyje się "tam". , 

  

Książę Wiliam i księżna Kate przyjeżdżają 17 lipca. Zaczynają od Warszawy, gdzie mają spotkać się z prezydentem Dudą. W programie jest jeszcze wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, spotkanie z biznesem i przyjęcie z okazji 91. urodzin Królowej Elżbiety II, na którym przemawiać ma drugi w kolejce do tronu – William.

 

18 lipca para książęca odwiedzi b. obóz hitlerowski w Stutthofie, zaś w Gdańsku spotka się z członkami Solidarności w Europejskim Centrum Solidarności i obejrzy spektakl w Teatrze Szekspirowskim. Wiliam i Kate towarzyszyć będą dzieci – prawie 4 letni George i 2-letnia Charlotte.

 

Oczywiście - to bardzo ważne, aby Wiliam i Kate odwiedzili te wszystkie miejsca, ale... cel wizyty jest inny. Dla Brytyjczyków niezwykle ważny. Chodzi o promocję wzjajemnych stosunków i "ucywilizowanie" brexitu. A tutaj jest co robić. 

 

Brexit jest teraz postrzegany jako "problem". Coś niechcianego. Polska, ostatnio dość często wynoszona przez znakomitych przywódców może w tym przypadku zacząć nieco ocieplać ten zszargany wizerunek samego faktu wyjścia z Unii Europejskiej. Niezwykle ważne jest też to, aby uspokoić Polaków i mieć ich po swojej stronie, chociażby z racji tak dużej reprezentacji naszych rodaków na wyspach. 

 
Polska jest pierwszym przystankiem księcia Wiliama i księżnej Kate. To tutaj zaczną ocieplać wizerunek brexitu. Z naszego kraju para uda się następnie do Niemiec, aby tam spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. 

 

Po raz kolejny, oczy całego świata skierowane są na Polskę.

 

wRealu24.pl

 

źródło: msn.com

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ