Pilne: PiS NIEOCZEKIWANIE zmienia taktykę!. Rezygnują z projektu!

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych z Sejmu – poinformował Jarosław Kaczyński. Projekt wprowadzał nową opłatę paliwową.

Pilne: PiS NIEOCZEKIWANIE zmienia taktykę!. Rezygnują z projektu!

Zobacz także:

loading...

Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział prezes PiS dla Polskiej Agencji Prasowej.

 

Projekt PiS dotyczący opłaty drogowej, wliczanej do ceny paliwa, wzbudził dużo kontrowersji podczas pierwszego czytania w Sejmie. – Powołanie Funduszu Dróg Samorządowych to nie jest wprowadzanie nowego podatku; jeśli chcemy jeździć bezpiecznie, po dobrych drogach, musimy wprowadzić opłatę drogową – mówił przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca.

 

Opozycja oceniła projekt jako „nowy podatek”, przykład „łupienia obywateli”, który najmocniej uderzy w najbiedniejszych. Sprzeciw wobec projektu zgłosił jeden z posłów PiS. Zgodnie z decyzją posłów projekt dotyczący opłaty drogowej trafił do dalszych prac w sejmowych komisjach. Teraz szef PiS poinformował o wycofaniu się z projektu.

 

źródło: Onet.pl

 

wRealu24.pl 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ