“Islam może być nadzieją demokracji”… Aż chce się powiedzieć: I cóż że  ze Szwecji? Jednak temat jest poważny i mało zabawny. Te słowa padły w jednym ze skrajnie lewicowych dzienników Expressen. Wywołały od razu wielką falę krytyki i oburzenia.

W jaki sposób islam może być NADZIEJĄ dla demokracji? Oto fundamenty lewackiej logiki:

Artykuł napisał były redaktor naczelny gazety Arena -nijaki Per Wirten. Tekst określiłabym mianem jednego wielkiego bełkotu. Wirten pisze o wielkiej braterskiej jedności muzułmańskiej, która to ucierpiała w skutek arabskiej wiosny. Podaje przewrót na Bliskim Wschodzie jako powód i główną przyczynę wzrostu aktywności terrorystycznej na świecie – również w Europie. 

“Mistrz pióra” od razu jednak uspokaja swoich lewicujących czytelników i podaje receptę na kryzys…(tu głęboki wdech)…

Otóż, ów geniusz uważa, że jedynym sposobem na wygranie walki z terroryzmem jest przymierze z – UWAGA CYTAT – “mniej krwawymi” islamistami. 

Przepraszam, to znaczy że co? Mniej krwawy to taki który tylko rozjeżdża ludzi ciężarówką lub gwałci i bije do nieprzytomności, a ten bardziej krwawy to ten zły który obcina głowy?

Paranoja! W krajach Europy, gdzie dominował humanizm i wartości chrześcijańskie nagle proponuje nam się wybór pomiędzy “dżumą a AIDS”. 

,,Na Bliskim Wschodzie żadna demokracja nie jest już możliwa bez współpracy z nimi. Walka przeciw rewolucyjnemu islamizmowi nie może zostać wygrana, jeśli oni będą z niej wykluczeni.” – pisze Wirten.

No tak! Kolejny genialne wręcz stwierdzenie. I my durni Polacy, Niemcy, Francuzi, itd… nie wpadliśmy na to, że należy jeszcze bardziej bratać się z imigrantami z Bliskiego Wschodu – i kto wie być może zaprosić ich do nas więcej, aby ograniczyć ich działania w Europie! No logiczne – zwalczmy radykalny islam – islamem. Ogień – ogniem – geniusz.  

Na sam koniec kilka cytatów, zdaje się ostatnich normalnie myślących ludzi w Szwecji

,,Co za intelektualny upadek!” – komentuje ekspert od terroryzmu, Magnus Ranstorp.

,,O, mój Boże. Przeczytajcie, co pisze Per Wirtén. To poważne.” – dodaje Annika Borg z partii Moderatów.

,,To może okazać się być najgłupszym artykułem roku.” – Kalle H.

,,Wielki intelektualny upadek w Expressen. Nadzieja na poprawę wśród szwedzkich dziennikarzy przepadła.” – Lobuz

Pozdrawiam serdecznie i pozwólcie, że adekwatnie do tematu pożegnam się z wami słowami – nie traćcie głowy!

 Magdalena Derucka – wRealu24.pl

źródło: friatider.se, narodowcy.net