Wczoraj o godzinie 20:45 rozegrał się mecz Polska – Dania. Była to pierwsza runda do eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Niestety na ulicach Kopenhagi doszło do bójki pomiędzy kibicami Danii i Polski. Informacje jakie spływają w tej sprawie są niepełne. Wiadomo jedynie, że wielu Polaków zostało zatrzymanych przez policję. 

 

Duńskie media podały, że policja zatrzymała około 30 naszych rodaków za uczestnictwo w bójce przed meczem. Nie wiadomo jednak kto sprowokował zadymę. Przypomnijmy, że na kilka dni przed eliminacjami wybuchła afera związana z decyzją Danii o nie wpuszczeniu Polaków na stadion.

 

Tak samo jak nie znamy przyczyny powstałego zamieszania, nie wiemy też czy ktoś został poważnie ranny – informacje jakie spływają są niepełne. Można jedynie wnioskować, że skoro nie mówi się o ciężko rannych i nie ma informacji o hospitalizowaniu kogokolwiek to w takim razie mieliśmy raczej do czynienia z przepychanką.

 

Polska przegrała w Kopenhadze z Danią 0:4 (0:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, ale utrzymała prowadzenie w grupie E. W poniedziałek w Warszawie biało-czerwoni podejmą Kazachstan.

Fot. Twitter

 

Fot. Twitter