“Jeżeli Macron atakuje legalnie wybrane władze Polski, to niech też rozliczy się z kolaboracją rządu Vichy, francuskiego SS (które broniło nawet kwatery Hitlera) oraz wywózką Żydów do KL Auschwitz przez policję francuską.Francuzi kolaborowali nawet z Japończykami w Indochinach.

A tutaj link do informacji o francuskiej dywizji SS, która walczyła u boku niemieckiego okupanta na terenie Polski” – napisał na swoim profilu na Facebooku, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Francuzi byli kolaborantami Hitlera, jako pierwsi całkowicie odpuścili obronę własnej ojczyzny…

33 Dywizja Grenadierów SS (1 francuska) “Charlemagne” (“Karol Wielki”) – jednostka Waffen-SS złożona z ochotników francuskich.
 
Powstała późno, bo dopiero we wrześniu 1944 roku w Wildflecken, jednak Francuzi służyli w Waffen-SS już wcześniej. Około 300 ochotników walczyło w dywizjach SS (“Totenkopf” i “Wiking”), a we wrześniu 1943 roku do Waffen-SS dołączono Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi (LVF), który służył na froncie wschodnim od lipca 1941 roku. Latem 1944 sformowano z najlepszych francuskich ochotników Francuską Ochotniczą Brygadę Szturmową SS (niecałe 1 200 żołnierzy), którą wysłano na Ukrainę. Cofając się pod naporem Armii Czerwonej brygada walczyła w okolicach Sanoka, na linii Wisłoka i Pielnicy oraz Przemyśla i Rzeszowa.
 
Jej resztki wycofano do Gdańska, gdzie w sierpniu rozbudowano ją do ponad 7 300 żołnierzy i przekształcono w Brygadę Grenadierów SS (1 francuską) “Charlemagne”, a w lutym 1945 w dywizję, która walczyła następnie pod Stargardem. W chaosie ostatnich tygodni III Rzeszy dywizja się rozproszyła. Około 800 francuskich esesmanów dostało się do Berlina, gdzie bronili m.in. Kancelarii Rzeszy.
 
 
wRealu24.pl
Zobacz również: