Patrząc na te miejsca, które są dziś w strefie płatnego parkowania, to duża część z nich nie spełnia zapisów wynikających z prawa. Miejsce postojowe dla niepełnosprawnych powinno być szerokie na 3,6 metra i długie na 5 metrów. Miejsca parkingowe nie spełniają tego standardu, bo mamy bardzo mało miejsca w centrum miasta. To był ukłon dla niepełnosprawnych, bo wyznaczaliśmy dla nich miejsca parkingowe tam, gdzie nie powinny się znaleźć ze względu na ich wielkość” – tłumaczy Piotr Hamarnik z ZIKiT-u.

 

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zastanawia co w takiej sytuacji można zrobić. Jak wiadomo wojewoda nie jest od robienia wyjątków i trzeba znaleźć złoty środek w całej tej sytuacji. Kraków należy to tych miast w których aby mogły powstać miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych trzeba trochę nagiąć prawo.

 

W ciągu najbliższych dni projektanci będą szukać nowych rozwiązań i miejsc, które mogłyby stać się parkingami dla osób niepełnosprawnych. Jak już wiadomo koperty powstaną w miejscach, które niekoniecznie ułatwią życie niepełnosprawnym mieszkańcom Krakowa.

 

 

wRealu24.pl