"Nie było by tej książki gdyby babcia jej autorki pozbyła się ciąży z gwałtu."

Prawdziwa historia kobiety zgwałconej przez sowieckiego „oswobodziciela”, ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach. Jest to jednak opowieść o miłości, o wielkiej miłości do dziecka, o miłości całkowicie bezwarunkowej. O miłości w rodzinie, która dotknęło zło.

"Nie było by tej książki gdyby babcia jej autorki pozbyła się ciąży z gwałtu."

Zobacz także:

loading...

 „Bóg liczy łzy kobiet” Małgorzaty Okrafka – Nędza to pierwsza autobiograficzna opowieść ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach.

Młoda, wchodząca w życie dziewczyna, nieśmiało chodząca za rękę ze swym pierwszym chłopakiem, marzy o wspólnej przyszłości w powojennej rzeczywistości. Nieoczekiwanie, chłopak zostaje aresztowany przez wyzwolicieli ze Wschodu pod pozorem współpracy z „leśnymi bandami”, a ona sama wezwana do sowieckiej komendantury. Tam, przez wiele dni brutalnie gwałcona jest przez dowódcę, a kiedy wreszcie udaje się jej wydostać z rąk zwyrodnialca, orientuje się, że jest w ciąży. Wbrew naciskom najbliższej rodziny i sugestiom lokalnej społeczności, która poznała już problem niechcianych sowieckich dzieci, nie decyduje się na aborcję. Rozpaczliwie szuka kochającego mężczyzny, który zastąpiłby jej dawnego ukochanego. Próbuje rozpocząć wszystko od nowa, nie sądząc, że nowa rzeczywistość może okazać się jeszcze bardziej okrutnym grymasem losu niż sowieckie gwałty.

Przez pół wieku nikomu nie opowiada o swoich powikłanych losach, dopiero u schyłku życia, będąc chora na raka, postanawia wyznać wszystko ukochanej wnuczce. Jej córka dowie się całej prawdy o swoim ojcu, dopiero po śmierci matki.

Jest to jednak opowieść o miłości, o wielkiej miłości do dziecka, o miłości całkowicie bezwarunkowej. O miłości w rodzinie, która dotknęło zło. Zło w czystej postaci. To historia o tym jak z tragedii wyrosło dobro. O potrzebie pomocy kobietom, które czasem znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach, o tym, że wsparcie i akceptacja tego co ich spotkało jest rzeczą najważniejszą. Krzywdy takiej jak gwałt nigdy się nie zapomni, niezależnie czy będzie po nim „żywy ślad”, czy nie. Pamięci i traumy nie wymaże aborcja, bo to nie dziecko jest „problemem”, tylko czyn, który się dokonał. Historia niezwykła, którą warto poznać. Zapraszamy do zapoznania się w niezwykłymi kobietami oraz ich historią.

wRealu24.pl

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ