"Wołyń bez komentarza" - spotkanie premierowe

Wydawnictwo Fronda wraz z Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na spotkanie poświęcone książce „Wołyń bez komentarza”. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 października 2016 r. (piątek) o godz. 17.30, miejsce: Przystanek Historia ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie.

"Wołyń bez komentarza" - spotkanie premierowe

Zobacz także:

loading...Udział wezmą:

Ewa Siemaszko i Anna Lisiecka. 
Spotkanie poprowadzi Dorota Adamów-Bielkowicz

Książka „Wołyń bez komentarza” jest zbiorem materiałów źródłowych. Nigdy nie publikowane drukiem relacje tych, którzy przeżyli wołyńską rzeź w 1943 r. Zapis reportaży i audycji radiowych, oryginalne listy i pamiętniki ocaleńców, spisane relacje świadków i ich rodzin. Dokumenty polskie i ukraińskie, w tym protokoły przesłuchań banderowców, odezwy i rozkazy Ukraińskiej Powstańczej Armii, dokumenty IPN, protokoły z miejsc zbrodni oraz inne bardzo mało znane materiały źródłowe.

Ewa Siemaszko – badaczka i autorka publikacji na temat ludobójstwa dokonywanego na Wołyniu. Laureatka Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza za monografię "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945" wraz z ojcem Władysławem Siemaszko. Odznaczona Medalem Pro Memoria oraz nagrodą Kustosza Pamięci Narodowej; 

Anna Lisiecka – dziennikarka programu 2 Polskiego Radia. Autorka reportaży o Wołyniu, m. in. reportażu "Kainowa zbrodnia" nagrodzonego Główną Nagrodą Wolności Słowa SDP. 

Dorota Adamów-Bielkowicz – redaktor i publicysta, specjalista ds. PR. Autorka audycji o Wołyniu, w tym, audycji „Wołyń ‘70” wyróżnionej w konkursie IPN. 

Książka wydana nakładem Zona Zero Sp. z o.o., dystrybucja i promocja Wydawnictwo Fronda.

Zapisz się na stronie wydarzenia

Więcej o książce: https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/wolyn-bez-komentarza

wRealu24.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ