Orbán Viktor trikolor.jpg

 

kremlin.ru

Mimo że ostatnie rozmowy dotyczące rozlokowania uchodźców na terenie państw Unii w tym na Węgrzech zakończone były niepowodzeniem, wspólnota znów wraca do tematu. Przewodząca obecnie Unii Słowacja ma zaprezentować nowy plan wdrożenia systemu oraz “remedium” na problemy związane z kryzysem migracyjnym. Viktor Orbán wciąż twierdzi,  że najlepszym sposobem wciąż jest całkowite odstąpienie od systemu kwot przymusowych. n

– Jeśli inne kraje Unii będą chciały nam wepchnąć do gardła obowiązkowe kwoty osiedlania, nie zrealizujemy tego i pozwiemy Komisję – powiedział Viktor Orbán na antenie Radia Kossuth.

– Dojdzie do poważnej batalii prawnej dotyczącej tego, czy można narzucać obcych ludzi mieszkańcom państwa członkowskiego UE wbrew jego woli. Walka będzie zacięta i do tego potrzebujemy konstytucji – dodał.

10 października w węgierskim parlamencie został złożony projekt nowelizacji konstytucji, który zabrania osiedlania na Węgrzech obywateli innych państw, jeśli nie spełniają wymagań ustanowionych w węgierskim prawie.

wRealu24.pl

źródło: telewizjarepublika.pl