Czy Polska jest w stanie porozumieć się z Rosją?

„Zachód nie rozumie Rosji, ale nie rozumie jej także Polska” – mówi w studiu „Wschód w Realu” Maciej Zaniewicz – ekspert ds. Rosji i Białorusi z portalu Eastbook.eu. „Polityka PiS wobec Rosji nie różni się od polityki PO z okresu pogorszenia stosunków z Rosją” – konkluduje.

Czy Polska jest w stanie porozumieć się z Rosją?

Zobacz także:

loading...

{avsplayer videoid=374}

W rozmowie z Michałem Wojdą w programie „Wschód w Realu” Maciej Zaniewicz zwraca uwagę, że ciężko nam obecnie znaleźć płaszczyznę do porozumienia z Rosją. „Nasze interesy są diametralnie różne” – podsumowuje.
W wypowiedzi eksperta wyraźny jest brak wielkich nadziei na zmianę tej tendencji. „Żeby zmienić ten stosunek musimy sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie: jaki jest stan pożądany relacji Polski z Rosją”.
 Zaniewicz odnosi się także do polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości na odcinku wschodnim. Ekspert wskazuje, że obecny rząd nie dąży do zmiany negatywnego zjawiska „braku relacji” z Rosją. Wszelkie próby zmian w polityce zagranicznej PiS są w jego ocenie podyktowane potrzebą budowy odpowiedniego wizerunku partii w kraju. „Polityka zagraniczna PiS jest traktowana jako przedłużenie polityki wewnętrznej” – ocenia Zaniewicz.
O tym dlaczego Polska nie rozumie Rosji i nie potrafi znaleźć wspólnej płaszczyzny do dyskusji nawet na polu gospodarczym, czemu nasze interesy są odmienne i jak w takim wypadku powinna wyglądać nasza polityka zagraniczna na odcinku wschodnim –opowiada Maciej Zaniewicz z portalu Eastbook.eu w rozmowie z Michałem Wojdą. Zapraszamy do oglądania nowego odcinka „Wschodu w Realu”.

wRealu24.pl

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ