Skandal! Sędzia fałszowała testamenty! Jej mąż nagle "odziedziczył" kamienicę!

nieumyślnym

Skandal! Sędzia fałszowała testamenty! Jej mąż nagle "odziedziczył" kamienicę!

Zobacz także:

loading...

Przedstawiamy państwu kolejną patologię jaka z powodzeniem nadal funkcjonuje na terenie naszego kraju. Sprawa dotyczy pewnej sędzi z Poznania, która zatwierdzając jeden z testamentów ( wiedząc o tym, że dokument jest podrobiony) ustanowiła swojego męża spadkobierca jednej z kamienic w centrum Poznania. Wszystko się wydało i sędzia została skazana za nieumyślne przestępstwo. Samo wyrażenie zastosowane w wyroku, a chodzi o słowo "nieumyślne" spowodowało, że kobieta nadal może orzekać i kontynuować pracę. 

Znalezione obrazy dla zapytania temida

 Cały przekręt pewnie by się udał gdyby nie dociekliwość mieszkańców kamienicy, której testament dotyczył. W efekcie mąż sędzi został skazany za 4 lata więzienia, a ona sama na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo z art. 231 par. 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym niedopełnieniu obowiązków sędziego poprzez poświadczenie nieprawdy w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku. 

To co w tej sprawie bulwersuje najbardziej to wyrok jaki zapadł w sprawie orzekającej. Czy jeżeli sędzia wiedziała, że dokument jest sfałszowany i mimo to przyjęła go, zatwierdziła podczas postępowania celem uzyskania korzyści majątkowej, to gdzie tuj est mowa o nieumyślności? 

Drodzy czytelnicy, mamy tu zapewne kolejny przykład "państwa w państwie"

wRealu24.pl

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ