Mamy konflikt USA - Rosja! USA wyrzucają 35 rosyjskich dyplomatów! Putin wściekły!

Totalny konflikt! Stany Zjednoczone wydalają 35 rosyjskich dyplomatów w ramach sankcji przeciwko Rosji w związku z ingerowaniem w amerykańskie wybory prezydenckie - poinformował w czwartek "New York Times". Reuters podał, że chodzi o dyplomatów w Waszyngtonie i San Francisco.

Mamy konflikt USA - Rosja! USA wyrzucają 35 rosyjskich dyplomatów! Putin wściekły!

Zobacz także:

loading...

Dyplomaci dostali 72 godziny na opuszczenie terytorium Stanów Zjednoczonych. Podobno mieli uczestniczyć czynnie w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Dyplomaci zamieszani w aferę wyborczą?

Jak poinformowano, kroki te podjęto w odpowiedzi na działania uznane za niezgodne z praktyką dyplomatyczną.

Wcześniej nowo wybrany 45 prezydent Stanów Zjednoczonych - Donald Trump ostro skrytykował administrację Baracka Obamy, jako by ta celowo niszczyła politykę zagraniczną państwa.

"Robię, co mogę, by ignorować wiele prowokacyjnych oświadczeń i przeszkód ze strony prezydenta O. Myślałem, że to będzie płynne przekazanie władzy - NIE!" - napisał na Twitterze, Donald Trump.

Amerykański prezydent wezwał także sojuszników do przeciwstawienia się wysiłkom Rosji w celu "ingerowania w proces demokratyczny".

Obama sprecyzował, że amerykańskie sankcje objęły dziewięć podmiotów i osób fizycznych, w tym Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego (GRU).

Prezydent podkreślił także, że amerykańscy dyplomaci doświadczali w ciągu minionego roku "niedopuszczalnego nękania" w Moskwie ze strony rosyjskich służb bezpieczeństwa i policji.

Zobacz również:

wRealu24.pl

Reuters/PolsatNews/Cnn

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ
Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.