Paryż w podziemiach skrywa makabryczną tajemnicę. Niechlubna i przerażająca część historii. (VIDEO)

Pod Paryżem rozciągają się korytarze usłane ludzkimi kośćmi. Szacuje się, że katakumby umiejscowione bezpośrednio pod Paryżem mogą mieć nawet 50 km długości. Do końca nie jest to sprawdzone, ponieważ części korytarzy nie ma nawet na mapie.

Paryż w podziemiach skrywa makabryczną tajemnicę. Niechlubna i przerażająca część historii. (VIDEO)

Zobacz także:

loading...

Każde państwo ma w swojej historii ciemne karty. Kataklizmy, zbrodnie, epidemie, lata nieurodzaju i nędzy. Paryż po dziś dzień w swoich podziemiach kryje ślady mrocznych czasów. Sami się przekonajcie.

 

Katakumby paryskie to sieć korytarzy w dawnych kamieniołomach Denfert-Rochereau z czasów cesarstwa rzymskiego. Kiedyś wydobywano tutaj surowiec, z którego później zbudowano miasto. Katakumby rozciągają się na powierzchni ponad 770 hektarów.

 

W 1786 roku z powodów sanitarnych, chcąc uniknąć szalejących epidemii w przeludnionym mieście Król Ludwik nakazał znosić tam zwłoki z paryskich cmentarzy.  W XIX wieku utworzono pomieszczenia, które przeznaczone są dzisiaj do zwiedzania, np. Krypta Męki Pańskiej (Rotunda Piszczeli), „Grobowiec Gilberta”. Wejście znajduje się w siedzibie Urzędu Inspektora Kamieniołomów. Są jednak tunele, które są niedostępne dla turystów, co więcej wstęp do nich jest surowo zabroniony a za naruszenie przepisów każdemu śmiałkowi głodnemu wrażeń grożą wysokie kary.

 

Nie odstrasza to jednak kolejnych śmiałków. istnieje nawet grupa, która w zakazanej części zorganizowała mini hotel, "jadłodajnię". Regularnie wraz ze znajomymi spotykają się tam i imprezują... wśród 6 mln kości ludzkich.  Poniżej prezentujemy dwa filmy z zakazanej części katakumb.

 
 
źródło: Youtube.pl, wikipedia.pl, Discovery, National Geographic.

 

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ