Bezdomni, zachlani, brudni i niedouczeni! Tak Brytyjczycy przedstawiają Polaków! Reportaż wkurzył internautów. (VIDEO)

Powstał dość kontrowersyjny reportaż o życiu polskiego imigranta w Wielkiej Brytanii. Bohaterem w produkcji jest Radek. Materiał powstał zaraz po ogłoszeniu wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej. Komentarze pod filmem z jednej strony bronią życiowych wyborów Polaka, z drugiej sugerują powrót do ojczyzny. Są tez takie, które nie pozostawiają na reportażu suchej nitki...

Bezdomni, zachlani, brudni i niedouczeni! Tak Brytyjczycy przedstawiają Polaków! Reportaż wkurzył internautów. (VIDEO)

Zobacz także:

Absolutnie przejmujący list polskiej emigrantki do rodaków! Koniecznie PRZECZYTAJ!
Absolutnie przejmujący list polskiej emigrantki do...
"Błagamy was o pomoc!" Dramatyczny apel polskich rodziców dzieci odebranych w UK!
"Błagamy was o pomoc!" Dramatyczny apel polskich...
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym morderstwem [FOTO]
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym...
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak APOKALIPSA". "Ręka Boga" nad miastem [FOTO]
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak...

Dziennikarz Ben Judah wcielił się w rolę przybysza z Ukrainy. Przeniknął do środowiska imigrantów przebywających w Londynie. Wiele osób nie zna języka więc trudno o pracę, spotyka się z roszczeniowością. 

Ludzie tutaj mają dużo pieniędzy. Powinni pomagać ludziom śpiącym na ulicy

- tłumaczy jeden Rumun sypiający w przejściu podziemnym.

Bezdomni najczęściej szukają jedzenia i pracy -taki jest przekaz. Pokazuje człowieka, który pracę chce wykonać za porcję kurczaka. 

W potocznym przekonaniu Brytyjczyków z Warszawy czy Bukaresztu docierają ludzie gotowi wykorzystywać system, gdy w praktyce widzimy ludzi w niewielkim tylko stopniu rozumiejących, co się wokół nich dzieje

- przekonuje dziennikarz.

Wysokie czynsze w Londynie zmuszają do ucieczki nawet z tych nieprzyjemnych blokowisk. Imigranci są skazani na tułaczkę. I tu autor materiału poznaje Radka. 

Youtube.com

Polacy myślą, że Anglia to kraina mlekiem i miodem płynąca. A wcale tak nie jest. Jeden niefortunny wypadek i lądujesz na ulicy, tak jak ja - skarży się przybysz znad Wisły.

Polak opowiada o swoim wypadku jakiemu uległ pracując przy śmieciach. Dalej opowiada, że stara sie o grupę inwalidzką i jest bezdomny bo nie może pracować. Jak sam mówi wpadł w "pułapkę na imigrantów"

Dlaczego nas tak upokarzają, tak psy wieszają? Że my benefity bierzemy? Dlaczego ich mnie nie dają? 6 lat tu mieszkałem i płaciłem podatki

- zali się Radek.

Opowiada o tym jak napadli go "rasiści" gdy spał w starym kontenerze. Pogonił ich metalowym prętem, oni rzucali kamieniami. Przyznaje w końcu, że "nie chce się więcej upokarzać" i "wraca do Polski".

Potem kamera przenosi nas do squatu a raczej meliny. A na miejscu kto? Oczywiście Polacy. Śpią, palą. Przed kamerą nie piją, ale obiektyw skrzętnie chwyta porozrzucane butelki i puszki po alkoholu. Historie tych bezimiennych ludzi są podobne. Bez języka nie ma pracy, perspektyw. Do tego biją. Po Brexicie coraz częściej.

Youtube.com

Internauci krytycznie wypowiadają się na temat reportażu.

Prawda jest taka, że autor promuje tylko stanowisko pro-imigranckie i jest przeciwny Brexitowi. Selektywność w doborze rozmówców to typowa technika propagandowa - skarży się Gravitic.

Wracajcie do swoich krajów i walczcie jak mężczyźni. My bronimy swoich krajów, a wy uciekacie - pisze Rem.

W brytyjskiej służbie zdrowia pracuje największy odsetek obcokrajowców w całej Europie. Pamiętajcie o tym następnym razem, gdy wasza matka albo babcia będzie musiała do lekarza. Piep... rasiści - denerwuje się Milococks

No dajcie spokój. Pokazując takie filmy, tylko wzmacniacie stereotypy. W Wielkiej Brytanii pracuje bardzo wielu wykształconych i wielojęzycznych Polaków. Wykorzystują swoje umiejętności i zarabiają na równi z Brytyjczykami. Może ich dla odmiany opiszecie? - pyta Barbara z Polski.

Rasizm nie wniesie niczego dobrego. W Polsce jest podobnie - też mamy przemoc wobec imigrantów. Tymczasem sami za granicą domagamy się szacunku. Wielu Polaków nie zachowuje się w kraju lepiej od tych ludzi, którzy zaatakowali Radka - twierdzi Weronika.

Wprowadźcie wizy i problem nielegalnych zniknie. Jest wiza, jest szansa na pracę. Mnie za brak wizy wyrzucili z Australii. Trzeba grać z regułami i nie płakać, jak system was zmieli

- komentuje India.

Poniżej reportaż. Sami oceńcie jest zawartość

wRealu24.pl
 
źródło: o2.pl