Niesamowite znalezisko w okolicach Gorzowa Wlkp.! Co tam się wydarzyło? Skala odkrycia poraża.

Niecodziennego znaleziska dokonali mieszkańcy okolic Gorzowa Wielkopolskiego podczas prac ziemnych. Gdy odpowiednie służby przybyły na miejsce były zaskoczone skalą odkrycia. Zapowiadają, że prace w tym miejscu będą jeszcze trwały. Oto co do tej pory udało się wydobyć i zabezpieczyć.

Niesamowite znalezisko w okolicach Gorzowa Wlkp.! Co tam się wydarzyło? Skala odkrycia poraża.

Zobacz także:

Warszawa w ruinie. Odnaleziono film zrobiony przez nazistów. (WIDEO 18+)
Warszawa w ruinie. Odnaleziono film zrobiony przez...
Wielka Brytania: Kupił działkę za 32 tyś funtów na której odkrył ruiny średniowiecznego miasta.
Wielka Brytania: Kupił działkę za 32 tyś funtów na...
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym morderstwem [FOTO]
Zrobił jej to zdjęcie na chwilę przed brutalnym...
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak APOKALIPSA". "Ręka Boga" nad miastem [FOTO]
Patrzyli na to z przerażeniem! "To wyglądało jak...

Kilka tysięcy sztuk amunicji, miny przeciwpancerne, granaty, skrzynie na amunicję i blisko 200 hełmów z okresu II wojny światowej - rozmiar znaleziska poraża. Doszło do niego przypadkowo, podczas prac ziemnych wykonywanych przez tamtejszych mieszkańców. Na miejsce wezwano saperów.  Niebezpieczne materiały zostaną zniszczone, skrzynie i hełmy już trafiły do muzeum.

Początkowo nic nie wskazywało na to, aby to zgłoszenie czymś różniło się od pozostałych. Mieszkańcy natrafili na podejrzany przedmiot i zawiadomili odpowiednie służby myśląc że maja do czynienia z niewybuchem.  Na miejsce wezwano saperów z 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów.

Teren został dokładnie sprawdzony. Ziemia skrywała pozostałości wyposażenia żołnierzy z czasów II wojny światowej. 

Niebezpieczne materiały, miny i granaty, zostały już zniszczone na poligonie. Pozostałe znaleziska trafiły do Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz do Muzeum Twierdzy Kostrzyn w Kostrzynie.

Teraz pozostaje ustalić skąd w jednym miejscu znalazł się aż tak potężny arsenał.

Do podobnych znalezisk w naszej okolicy dochodzi dość często. Praktycznie stale odnajdujemy coś w ziemi. W tej sytuacji zaskoczeniem jest jednak rozmiar znaleziska i jego stan. Szczególnie stan części hełmów. W takim stanie i w takiej ilości to dość rzadkie znaleziska. Na pewno wzbogacą naszą ekspozycję - mówi Ryszard Skałba, dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

wRealu24.pl

źródło: rmf24.pl