Abdul R. poderżnął gardło Polakowi! Rozbieżne wersje wydarzeń. Napastnik nie został zatrzymany.

20-letni Mariusz Purzycki trafił do szpitala z poderżniętym gardłem. Jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo, ale ma poważnie uszkodzoną tchawicę., Sprawca napaści jest Abdul R. - student z Arabii Saudyjskiej. Do zdarzenia doszło w Olsztynie. Sprawca nie został aresztowany. Prokurator zażądał od niego jedynie oddania paszportu i 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

Abdul R. poderżnął gardło Polakowi! Rozbieżne wersje wydarzeń. Napastnik nie został zatrzymany.

Zobacz także:

loading...
 
 
Do tragicznych wydarzeń doszło w Olsztynie w jednej z kamienic. Mariusz oraz jego kolega domagali się przyciszenia głośnio grającej muzyki, która dobiegała z mieszkania arabskich studentów. Najpierw krzyczeli z podwórka - sam poszkodowany przyznaje, że byli ze znajomym po kilku piwach.
- Wtedy jeden z nich wyjrzał z okna i pokazał nam obsceniczny gest - relacjonuje Mariusz.

Wszystko co "opowiada" zapisuje na kartce, ponieważ nie może mówić przez uszkodzona tchawicę.

Sytuacja zaczęła być coraz bardziej nerwowa. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony padała ostre wyzwiska. Mariusz pobiegł na górę do mieszkania studentów z Arabii Saudyjskiej. Za nim podążył jego znajomy.

- Już w drzwiach rzucili się na nas. Dostałem nożem w gardło i chyba straciłem przytomność, bo nic więcej nie pamiętam - twierdzi poszkodowany. Stan Mariusza był bardzo poważny, ale udało się go uratować - stracił dużo krwi i ma poważnie uszkodzona tchawicę.

Abdul R. wyprowadził się ze stancji zaraz po złożeniu zeznań w prokuraturze. Prokuratura kazała mu zapłacić 10 tysięcy złotych poręczenia, oddać paszport i puściła na wolność.

- Mamy rozbieżne wersje zdarzeń. Dla dobra śledztwa nie mogę informować o szczegółach - prokurator Arkadiusz Szwedowski, szef Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe ucina wszelkie spekulacje. Rodzice Mariusza są wstrząśnięci tym, co się stało. - Co innego wyzwiska, a co innego podrzynanie gardła nożem. Przecież on chciał zabić mi syna. Nie rozumiem, dlaczego go puścili - mówi ojciec poszkodowanego.

wRealu24.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ
Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.