Coca-Cola kłamała na temat swojego napoju! Jest pozew. To może być najsłynniejszy proces naszych czasów!

The Center for Science in the Public Interest i Praxis Project złożyły przeciwko producentowi Coca-Coli pozew sądowy w związku z licznymi kłamstwami jakich dopuściła się firma informując swoich konsumentów o słynnym napoju. 

Coca-Cola kłamała na temat swojego napoju! Jest pozew. To może być najsłynniejszy proces naszych czasów!

Zobacz także:

loading...

Coca-Cola posługiwała się techniką stosowana niegdyś przez koncerny tytoniowe i dopuszczała się licznych manipulacji dla chęci zwiększenia zysków.

Chodziło o zapewnienie konsumentów o tym, że napój Coca-Cola nie jest szkodliwy dla zdrowia, a już na pewno nie powoduje otyłości.

Podobnie czyniły firmy tytoniowe, do późnych lat 90. podważając związek między paleniem a rakiem płuc.

Rzecznik prasowy Coca-Coli zabrał głos w tej sprawie, a pozew określił mianem krzywdzącego. Zaraz później stwierdził, że koncern bardzo dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich klientów.

Cały czas skupiamy się na tym, by być jak najbardziej wiarygodnym i pomocnym doradcą, pomagającym klientom w racjonalnym spożyciu cukru – czytamy słowa Kenta Landersa w Independent.

Picie słodzonych napojów gazowanych grozi nadwagą, chorobami układu krążenia i cukrzycą. Na tę ostatnią chorobę w Polsce cierpli 3,5 miliona osób. Do 2020 r ich liczba może wzrosnąć do ponad czterech milionów – podaje portal Cukrzyca polska.

wRealu24.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ