Jest reakcja Owsiaka na oświadczenie Caritasu!

Jurek Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odpowiedział na oświadczenie Caritasu w związku ze zbliżającą się kolejną wielką kwestą.

Jest reakcja Owsiaka na oświadczenie Caritasu!

Zobacz także:

loading...


TVP w tym roku po raz pierwszy od początku istnienia WOŚP nie będzie relacjonowała wydarzenia. Rolę tą przejęło TVN. Na najbliższy weekend ministerstwo obrony i Kancelaria Premiera zaplanowały pikniki wojskowe z udziałem Caritasu. Zebrane w ten sposób pieniądze maja być przeznaczone dla poszkodowanych w wyniku wojny rodzin syryjskich.

TVP zorganizowała koncert pod nazwą "Polska Pomaga". Podczas trwania wydarzenia relacjonowanego na zywo w TVP podziękowano za pracę wolontariuszom Caritasu. Prezes Jacek Kurski porównał wydarzenie do finałów WOŚP i oznajmił, że Caritas pomaga nie tylko od święta

Pojawiły się zarzuty, że jest to impreza konkurencyjna, a wręcz impreza, skierowana przeciwko WOŚP. Zareagował Caritas. 

"Wyjaśniając kontrowersje dotyczące sobotniej zbiórki na rzecz ofiar wojny syryjskiej, informujemy: Caritas Polska nie odcina się od Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, wyjaśnia jedynie, że Caritas Polowa jest autonomiczną, niezależną od Caritas Polska organizacją, związaną misyjnie z Wojskiem Polskim. Caritas ta brała m. in. udział w misjach w Iraku, Kosowie, Afganistan, Liban i w Kongo. Aktualnie została poproszona o udział w wydarzeniach realizowanych przez Wojsko Polskie, co związane jest z jej misją statutową. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia 14 stycznia do współorganizacji których zaproszono Caritas Polową Wojska Polskiego nie wpłyną na atmosferę i powodzenie XXV finału WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia" - podsumowuje ks. Marian Subocz w komunikacie przesłanym dla Wirtualnej Polski. 

Na to oświadczenie zareagował na Facebooku Jurek Owsiak. Napisał, że spotkał się z ks. Marianem Suboczem. "To w sumie historyczne spotkanie w siedzibie naszej Fundacji, było także pretekstem do długiej rozmowy o pomaganiu potrzebującym" - dodał. 

Cały wpis Jurka Owsiaka: 
 
"Dzisiaj na stronach internetowych Caritasu, ks. Marian Subocz napisał komunikat zatytułowany: „Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku.” 

Dla nas - dla Orkiestry godni właśnie takiego szacunku są Ci, którzy organizują akcję zbiórki pieniędzy dla rodzin katolickich zamieszkałych w Syrii i na terenach ogarniętych działaniami wojennymi. Akcja jest organizowana przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i nawet przez sekundę nie komentowaliśmy tego projektu. My swój 25. Finał WOŚP mamy 15 stycznia, rok ma 365 dni i czasu starczy dla wszystkich, którzy w Polsce, w ramach działań organizacji pozarządowych, czynią i czynić będą cokolwiek dla potrzebujących. 

Słowa potrafią boleć! Słowa, które ukazały się w Internecie tuż po pojawieniu się komunikatu na stronach Caritasu, przerażają swoją agresywnością! Trudno szukać tam przyjaźni do bliźniego, a przecież to podstawowy element naszego człowieczeństwa, dzięki któremu możemy kochać i wybaczać. Zwłaszcza w tym miejscu, w tym kontekście, takie słowa, taka złość i taka agresja, nie powinna pojawić się nigdy. 

Panie Terlikowski, tej miłości powinien mieć w sobie nieskończone pokłady! To Pan jest tubą chrześcijańskiej etyki i dekalogu, gdzie słowo „miłość” jest słowem priorytetowym. To Pan powinien po tę miłość sięgać i rozdawać jej dookoła całe mnóstwo. Coś u Pana z tym nie styka. Te słowa kieruję do Pana już po raz drugi - niech się Pan wstydzi! A ja jestem gotów Pana przytulić, żeby tylko Pan wyluzował. 

Caritas gra z Orkiestrą! Dziś osobiście przybył do nas ks. Marian Subocz z pięknym darem na licytacje - „Lampka Pokoju” wykonaną w Taybeh, w Ziemi Świętej. Lampka ta jest apelem do świata o modlitwę o pokój, szczególnie na Bliskim Wschodzie. 

To w sumie historyczne spotkanie w siedzibie naszej Fundacji, było także pretekstem do długiej rozmowy o pomaganiu potrzebującym, a w szczególności ludziom w podeszłym wieku. Naszych gości zaprosiliśmy też do odwiedzenia 15 stycznia naszego 'finałowego miasteczka'”.
 
wRealu24.pl
 
źródło: wp.pl
Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ