Tajemnicza śmierć mistrza świata! Co tak na prawdę się stało?

Według nieoficjalnych informacji były mistrz świata miał przechodzić z jednego balkonu, na drugim. W pewnym momencie, nie wiadomo z jakich przyczyn, oderwał się od ściany budynku i runął w dół. Zginął na miejscu. W sprawie nadal jest więcej pytań niż odpowiedzi.

Tajemnicza śmierć mistrza świata! Co tak na prawdę się stało?

Zobacz także:

loading...

Nie żyje Jurij Jelisiejew, były mistrz świata w szachach - taką informację podały rosyjskie media. 20-latek w 2012 roku został mistrzem świata w szachach, do lat 16. Był również mistrzem Rosji w tej kategorii wiekowej. Fachowcy wróżyli mu wielką karierę, ale w ostatnim okresie czasu nie miał wielkich sukcesów.

W roku 2016 zdobył tytuł arcymistrza. W rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) zajmował 212. pozycję, w rosyjskim rankingu zajmował 42 pozycję.

- Miał wielki talent, ale i sporo przeszkód na swojej drodze, o których teraz nie warto mówić. Najważniejsze, że się z nimi uporał i wydawało się, że światowa czołówka na niego czeka. Przewidywałem, iż w ciągu dwóch, trzech lat awansuje do pierwszej "trzydziestki" świata - mówi Jurij Dochojan, jeden z bardziej znanych rosyjskich trenerów.

Do tragedii doszło w Moskwie na jednym z blokowisk. Rosyjska policja póki co milczy o okolicznościach zdarzenia. Dziennikarze natomiast ujawniają, że mężczyzna runął z wysokości 12 piętra. Miał przechodzić z okna na balkon, w swoim mieszkaniu (jedne źródła) lub ze swojego balkonu na balkon sąsiedniego lokalu (inne źródła). Trwa śledztwo.
 
wRealu24.pl
 
źródło: wp.pl
Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ