Świat w szoku po tragicznej i niespodziewanej śmierci pięściarza!

Ed Brown wydawał się być niepokonany. wielka wschodząca gwiazda boksu. 4 grudnia rozegrał się dramat. Brown zmarł w wyniku rany postrzałowej głowy. Świat boksu jest wstrząśnięty jego śmiercią.

Świat w szoku po tragicznej i niespodziewanej śmierci pięściarza!

Zobacz także:

loading...
Facebook

Ed Brown został zastrzelony w Chicago przez nieznanych sprawców. Mimo wysiłku lekarzy, pięściarz zmarł, rana okazała się zbyt poważna. Na zawodowych ringach stoczył 20 walk, wszystkie wygrał, nokautując aż 16 rywali.

- Nie wiem, jak wielu młodych ludzi umrze jeszcze na ulicach Chicago, zanim ktoś coś zrobi - napisał na Twitterze wstrząśnięty dziennikarz ESPN, Dan Rafael.

O trudnych życiowych kolejach losu "Bad Boya" wspomniał jego doradca sportowy, Michael Cericola.

- Opłakujemy śmierć i odejście ukochanego syna miasta Chicago. Bokserski ring jest jednym z najstraszniejszych miejsc na świecie, ale to nic w porównaniu z ulicami Chicago. Życie Eda było pełne tragedii, ale on nieustannie walczył - powiedział.

Rodzina naznaczona tragedią

Historia rodziny jest tragiczna. 17 lutego 2003 roku zginęła matka boksera. Została stratowana przez spanikowany tłum w jednym w klubie E2 w Chicago, w którym rozpylono gaz pieprzowy. Ludzi myśleli, że to zamach terrorystyczny. W tamtych wydarzeniach zginęło 21 osób a 50 zostało rannych. 

Rok później do więzienia trafił ojciec Eda, a opiekę nad nim przejęła babcia. Wtedy chłopak zainteresował się boksem. Na sali treningowej zapominał o trudach życia codziennego, ten sport dawał mu siłę i chęci do życia. 

- Zorientowałem się, że jestem w tym naprawdę dobry. Już wtedy chciałem zostać mistrzem świata. To dawało mi wielką pewność siebie, świadomość, że mogę być kimś - komentował Brown w czerwcowej rozmowie z telewizją NBC.

Mnóstwo żalu, złości i rozpaczy po śmierci Browna pojawia się w mediach społecznościowych.

- Cholera! Czuję się beznadziejnie... Modlę się za Eda Browna, jego rodzinę i przyjaciół. Coś strasznego... - napisał promotor Lou DiBella.

Mistrz świata kategorii półciężkiej Antonio Tarver określił Browna mianem "niekoronowanego mistrza".

- Świat jest zwariowany. Niekoronowany mistrz. Spoczywaj w pokoju, szczere kondolencje dla wszystkich, którzy znali Eda - przekazał "Magic Man".

Federacja UBF wspomina wielki talent 25-latka.

- Straciliśmy przyszłą supergwiazdę boksu. Nasze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Eda.

Brown osierocił trzyletnią córkę.

wRealu24.pl

źródło: sportowefakty.wp.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ