Franciszek Smuda wraca na ławkę!

Były selekcjoner reprezentacji, a także były trener m.in. Wisły Kraków czy Widzewa Łódź – Franciszek Smuda, wraca na ławkę trenerską, aby uratować jedną z „czerwonych latarń” LOTTO Ekstraklasy – Górnika Łęczna przed spadkiem do I ligi.

Franciszek Smuda wraca na ławkę!

Zobacz także:

loading...

Większość fanów polskiej piłki spodziewała się, że „Franz” przejdzie do beniaminka III ligi, gr. I – Widzewa Łódź, ale plan nie wypalił i wylądował w drużynie z Lubelszczyzny.


Były selekcjoner biało-czerwonych nie zasiadał na ławce trenerskiej blisko 2 lata (ostatni raz w marcu 2015 r.). Smuda ma zadebiutować w Warszawie w meczu z Legią.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” nowy trener zielono-czarnych podkreślał:

– Mogłem ją podjąć właściwie natychmiast, lecz do ostatnich chwil pomagałem w opiece nad chorą matką, dlatego nie rozważałem żadnych propozycji – zaznacza – A trenerka nadal mnie kręci, choćby ze względu na to, że do poprowadzenia pięciuset meczów w naszej ekstraklasie brakuje mi 14 spotkań. Tylko niech pan napisze, że nie to mnie nakręca, bo zaraz ktoś pomyśli, że Smuda pojedzie do Górnika poprawiać sobie statystyki. Mam poprawić statystyki, ale Łęcznej! – kończy.

Życzymy Franciszkowi Smudzie samych wygranych w Górniku Łęczna i – przede wszystkim – utrzymania w Ekstraklasie.

Dominik Barczewski - wRealu24.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ