Widzew Łódź sprzedał ponad 5,5 tysiąca karnetów!

Chociaż drużyna Widzewa Łódź gra dopiero w III lidze, trzeba przyznać, że ma jednych z najwierniejszych kibiców w Polsce. To będzie pierwsza runda na nowym stadionie, który był remontowany, już od istnienia jeszcze spółki Sylwestra Cacka.

Widzew Łódź sprzedał ponad 5,5 tysiąca karnetów!

Zobacz także:

loading...


Choć Widzew gra w lidze przeciwko takim zespołom, jak rezerwy Legii Warszawa, również rezerwy Jagiellonii Białystok, czy też (daleko nie szukając) ŁKS Łódź.
W sezonie 2010/11 po awansie do Ekstraklasy, kibice Widzewa kupili najwięcej karnetów w historii klubu. Teraz po ukończeniu budowy nowego stadionu, fani czterokrotnego mistrza Polski kupili ponad 5 i pół tysiąca karnetów, a do pierwszego meczu rundy wiosennej III ligi zostały… grubo ponad 3 miesiące!
Mimo rekordu, nikt nie zamierza hamować tempa sprzedaży karnetów. Fani stawiają sobie kolejne ambitne cele. Nieśmiało mówią nawet o dziesięciu tysiącach! – pisze portal widzewtomy.net.


- Może ta liczba nie robiłaby wrażenia w przypadku Lecha Poznań, czy Legii Warszawa, ale to są czołowe kluby ekstraklasy, a my - starając się tam wrócić - obecnie gramy w 3. lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) - powiedział pełnomocnik zarządu Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź Rafał Krakus - Według zebranych przez nas danych, w tym sezonie tylko Lech, Legia, Jagiellonia i Wisła Kraków sprzedały więcej stałych wejściówek. To pokazuje, że Widzew niezależnie od tego, w której lidze występuje ma wielką tradycję i ogromny potencjał wśród kibiców, którzy wierzą w jego szybką odbudowę – tłumaczył członek zarządu.


Widzew w tabeli gr. 1 III ligi zajmuje dopiero 6 miejsce w tabeli ze stratą 12 punktów do rywala zza miedzy – ŁKS-u Łódź.
Beniaminek III ligi (w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki IV ligi łódzkiej) przeszedł po rundzie jesiennej poważną metamorfozę. Trenerem został były szkoleniowiec m.in. Kolejarza Stróże, GKS Tychy, czy Porońca Poronin, a ostatnio Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – Przemysław Cecherz. Zespół opuściło 9 zawodników (w tym 2 bramkarzy!), a do łódzkiego klubu przyszli Patryk Wolański (bramkarz, grał w Widzewie w sezonie 2013/14 z którym spadł z Ekstraklasy, a ostatnio grał w Danii) i Maciej Kazimierowicz (pomocnik, przyszedł z Błękitnych Stargard).


Jak podaje portal interia.pl, średnia cena karnetu wynosi ok. 140 zł (za rundę). Dobra sprzedaż dla występującego w 3. lidze klubu oznacza pokaźny zastrzyk finansowy i stanowi istotną część budżetu. Mający aspiracje szybkiego powrotu klubu do piłkarskiej elity szefowie Widzewa część pieniędzy zamierzają przeznaczyć na wzmocnienie zespołu w zimowej przerwie.


Z takimi fanatykami, Widzew nie zasługuje na grę na czwartym szczeblu rozgrywkowym, ale w Ekstraklasie.

Dominik Barczewski - wRealu24.pl

Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.
ZAMKNIJ
Dzięki reklamom wspierasz naszą działalność.