Korzystasz z tej sieci komórkowej? Szykuj się na spore problemy!

Korzystasz z z tej sieci komórkowej? Jej operator korzysta czasem z infrastruktury innych operatorów, czyli działa na zasadzie roamingu krajowego. Teraz klientów czeka spory problem.

Korzystasz z tej sieci komórkowej? Szykuj się na spore problemy!

Zobacz także:

To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził ludzi do FURII! Zaatakował prowadzącego! [WIDEO]
To szło NA ŻYWO! Tym tekstem Cejrowski doprowadził...
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki kosmetyczne, które podbijają świat! Zobacz jakie
Jesteśmy potęga! Tego nie wiedziałeś! Polskie marki...

Prędkość internetu drastycznie spadnie. Dlaczego?

Chodzi o sieć Play. Sieć ma umowę z operatorami takimi jak T-Mobile, Orange i Plus. Jeśli korzystacie z oferty Play, ale znajdziecie się poza jej zasięgiem, telefon będzie korzystać z innego dostawcy.

Umowa działa nieprzerwanie od lat. Play rozbudowuje swoją własną infrastrukturę. Dla użytkowników tej sieci oznacza to... niższą prędkość internetu.- pobieranie 3 Mb/s i wysyłanie 1 Mb/s.

Przyznał to sam rzecznik Play, Marcin Gruszka, w wypowiedzi dla serwisu Telko.in:

- Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.

Dla osób które mieszkają w większych miastach problemu nie powinno być, natomiast zupełnie inaczej ma się sprawa w mniejszych miejscowościach.

Witold Tomaszewski, redaktor naczelny Telepolis:

- 3 Mb/s to prędkość, która w smartfonie jest zupełnie wystarczająca do korzystania z poczty, mediów społecznościowych czy nawet streamingu mediów. Raczej nie zauważymy, że strona www wczyta nam się 2 sekundy dłużej czy o pół sekundy przedłuży się odświeżenie strony Facebooka. Owszem, ograniczenie jest odczuwalne, jeżeli z telefonu korzystamy jako hotspota, który Internet udostępnia np. naszemu laptopowi. Tam z reguły korzystamy z bardziej „transferożernych” aplikacji czy ściągamy duże pliki. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że ograniczenie to dotyczy tylko transmisji danych w roamingu, która stanowi jakieś kilkanaście procent ogółu ruchu wszystkich klientów Play.

wRealu24.pl

źródło: tech.wp.pl