Dziś jeszcze nie wiemy jak będą wyglądać stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.  Wszystko jest w ścisłym stopniu uzależnione od metod przeprowadzenie brytyjskiego Brexitu.

 

Media na wyspach podały niedawno informacje,  że być może,  aby dostać się na wyspy będzie trzeba posiadać specjalną wizę. Ten pomysł uderzyłby najbardziej w polskich obywateli żyjących na co dzień w Wielkiej Brytanii.  Polska społeczność aktualnie jest najbardziej liczną narodowością, która pracuje na terenie Wysp Brytyjskich. W internecie wybuchła panika.  Polscy internauci mają nadzieję,  iż ta incjstywa nie wejdzie w życie.

 

Według dziennikarzy dziennika „The Times” do wprowadzenia wiz ostatecznie nie dojdzie. Nie znaczy to jednak, że blisko 700 tys. Polaków przebywających na terenie Wielkiej Brytanii oraz ci, którzy także chcą wyjechać, nie trafili w tym momencie na mur, który ciężko będzie im przebić.

 

Publicyści „The Times” twierdzą bowiem także, że o pracę na Wyspach będzie mógł ubiegać się tylko ten obcokrajowiec, który uzyska na to zgodę władz. Ilość takich osób ma być jednak bardzo ograniczona.

 

Dodatkowo Brytyjskie władze mają zamiar nałożyć na pracodawców obowiązek płacenia kosztów związanych z pozwoleniem na pobyt obcokrajowca. Ma to doprowadzić do tego,  aby w pierwszej kolejności zatrudniali oni swoich rodaków.

 

źródło: pikio.pl