Wiele mówiło się o ostatnich słowach wielkich osób. Swoiste podsumowanie całego życia na łożu śmierci. Jednak umieranie nie zawsze przepełnione jest “patosem”. Przedstawiamy serię ciekawych fotografii wykonanych w tzw. ostatnich chwilach. 

Historii do tego zdjęcia było opowiedzianych wiele. Istnieje między innymi taka, że człowiek widoczny na zdjęciu to pasażer na gapę japońskich linii lotniczych. Wyleciał z luku bagażowego.

Nieudane akrobacje na dachu budynku.

Zdjęcie z czasów II Wojny Światowej. Za chwilę ten amerykański żołnierz zgonie z rąk kata.

WTC. Po udzieleniu pomocy temu mężczyźnie Moira wróciła do wieży, która chwile później runęła.

Ostatnie zdjęcie załogi wahadłowca Challenger. Prom rozpadł się na skutek uszkodzenia…uszczelki. Spowodowało to wydostanie się jęzora ognia, który dosięgnął zewnętrznego zbiornika. Płomień w ciągu kilkudziesięciu sekund wypalił dziurę w zbiorniku i spowodował oderwanie się dolnego mocowania prawej rakiety. Cała 7 osobowa załoga zginęła. 

John Wayne Gacy. Zdjęcie wykonane tydzień przed egzekucją tego seryjnego mordercy. Na fotografii widzimy Johna i jego siostrę. Jego ofiarami stało się w sumie 33 młodych mężczyzn i chłopców. Słynął z tego, że występował charytatywnie jako klaun. Aresztowano go w 1978, skazano na śmierć w 1980, a wyrok wykonano w 1994.

Hank Carr został aresztowany za zamordowanie swojej rodziny. Chwile po wykonaniu tego zdjęcia uwolnił się z kajdanek i zabił dwóch policjantów. 

Joseph Avery. Jego łódź się rozpadła. Rozbitek kurczowo trzymał się kawałka belki i dryfował. Zginął spadając z wodospadu Niagara.

Policjanci oddają hołd psu z K-9, który własnie idzie do weterynarza na uśpienie.

Dilawar. Żołnierz afgański, którego amerykanie wysłali do więzienia. zmarł on kilka dni później na skutek ran odniesionych podczas tortur.

Kadr z kamery przemysłowej. Pokazuje cięzarówkę Timothyego McVeigh’a. Chwilę później pojazd eksplodował. Zginęło wtedy 168 osób.

Ostatnie znane zdjęcie Hitlera wykonane na parę dni przed jego samobójstwem.

Zdjęcie Ronalda Regana wykonane w dniu jego 89 urodzin na kilka dni przed śmiercią.

Arcyksiąże Ferynand. Parę dni po zrobieniu tego zdjęcia zamordowano go. Później wybuchła I Wojna Światowa.

wRealu24.pl

źródło: demotywatory.pl, wikipedia.pl, ciekawe.org